İstanbul Tiyatro Festivali Projelerinizi Bekliyor!

21. İstanbul Tiyatro Festivali’nin programında yer almak isteyen yerli projeler için başvurular başladı.

2018 yılında mayıs ayında gerçekleştirilecek 21. İstanbul Tiyatro Festivali’nin programında yer almak isteyen yerli projeler için başvurular 4 Kasım 2016 – 31 Mart 2017 tarihleri arasında bekleniyor.

Evrensel’de yer alan habere göre, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen ve 2018’de 21. kez gerçekleştirilecek olan İstanbul Tiyatro Festivali’ne katılmak isteyen yerli topluluklar için başvuru dönemi bugün başladı. Başvurular festivalin web sayfasında (tiyatro.iksv.org) bulunan başvuru formu doldurularak en geç 31 Mart 2017 saat 18.00’e kadar İstanbul Tiyatro Festivali ofisine (Sadi Konuralp Cad. No:5 Nejat Eczacıbaşı Binası, Şişhane) elden teslim edilebilir. Saat 18.00’den sonra elden ya da mail aracılığı ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek. İstanbul dışından başvuru göndermek için [email protected] adresinden festival ekibi ile iletişime geçilmelidir.
21. İstanbul Tiyatro Festivali’ne seçilecek projeler bu yıl da iki aşamalı bir değerlendirme sonucunda belirlenecek. Başvuruların sona erdiği 31 Mart 2017 tarihinden sonra danışma kurulu ile birlikte yapılacak değerlendirmenin ardından sonuçlar bütün katılımcılara e-posta aracılığı ile haziran ayında bildirilecek.

İstanbul Tiyatro Festivali’ne başvuracak yerli yapımlarda daha önce İstanbul’da sahnelenmemiş olması koşulu aranıyor. Daha önce İstanbul’da izleyici ile buluşan yapımlar değerlendirmeye alınmıyor.

tiyatro-2

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Harry Potter, Canlı Orkestra ile Sahnede!

Fenomen serinin ilk filmi Harry Potter ve Felsefe Taşı, canlı orkestra eşliğinde, beyazperdede konser deneyimi sunan Movies in Concert serisi kapsamında Zorlu...

Kapat