İstanbul Üniversitesi’nde İsveç Film Günleri !

İstanbul Üniversitesi Yedinci Sanat Sinema Kulübü ve İsveç Konsolosluğu işbirliğinde İsveç Film Günleri düzenleniyor. 14, 15 ve 16 Mart tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek programda İsveç sinemasının önemli günleri gösterilecek.

Artfulliving’de yer alan habere göre, üç gün boyunca devam edecek program kapsamında 15 Mart Çarşamba günü; Astrid, TPB AFK, The 100 Year Old Man Who Climbed Out The Window and Disappeared, We are The Best, Slaves, Music for One Apartment and Six Drummers, Little Children Big Words ve I am Round sinemaseverlerle buluşurken 16 Mart Perşembe günü Palme, The Circle, Nice People ve The Last Sentence adlı filmler gösterilecek. Aynı zamanda festivalin ilk gününde ‘’ Bergman’ı Aramak’’ başlıklı bir söyleşi gerçekleştirilecek ve Trespassing Bergman adlı belgesel gösterimi de gerçekleşecek.

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
“Ben çabuk severim insanı, belki bundandır yıkılışım.” / Arkadaş Zekai Özger

Dizelerin kırık sevinci. Öfkeyle çoğalan tekliğin genç ve ölü sahibi. Sakalsız oğlanı. Büyümeyi reddeden, hep çocuk kalmış ve çocuk kalacak,...

Kapat