İtalya, 18 Yaşına Basan Gençlere 500 Euro Kültür-Sanat Harçlığı Verecek!

İtalyan hükümeti, 1998 doğumlu yaklaşık 575 bin gencine kültürel alanda harcamaları için “18 yaş bonusu” denilebilecek bir hibe dağıtma kararı aldı.

Kitap, konser-tiyatro-sinema bileti almak, müzeleri ve ulusal parkları gezmek amacıyla kullanılabilecek 500 Euro, Eylül ayının ikinci yarısından itibaren 18. doğum gününü kutlayan gençlere dağıtılmaya başlanacak. Parlamento sözcüsü Tommaso Nannicihi ise konuya ilişkin “Bu girişim gençlere açık bir mesaj gönderiyor. Onlara bir topluma ait olduklarını hatırlatırken kültürel tüketimin ne kadar önemli olduğunu söylüyor. Gerek insanın kendini donatması, gerek toplumu güçlendirmek için…” ifadelerinde bulundu.

18 yaşına basan gençler, dağıtılan hibeyi 2017 yılının sonuna kadar kullanabilecek. Gelecek yıl aynı miktarda hibelerin bu kez de öğretmenlere kişisel gelişim harcamaları için dağıtılacağı söyleniyor.

Venice-Italy

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
LEONARDO, MİCHELANGELO, DONATELLO VE FLORANSA

İtalya’nın popüler şehirlerinden birisi olan Floransa, Rönesans Dönemi’ne açılan sihirli bir geçittir demek yanlış olmaz. Rönesans’ın doğduğu yer olarak da...

Kapat