“İyi Rahimler de Kötü Oğullar Doğuruyormuş Desenize” / ‘Fırtına’ Oyunu 4 Ekim’de Perdelerini Açıyor!

Dünya edebiyatının en önemli isimlerinden William Shakespeare’in aynı adlı eserinden sahneye uyarlanan ‘Fırtına’ oyunu, 4 Ekim’de Moda Sahnesi’nde perdelerini açıyor.

Yönetmenliğini Kemal Aydoğan’ın üstlendiği oyunun koreografisi Yeşim Coşkun, sahne tasarımı ise Bengi Günay imzası taşıyor. Emine Ayhan çevirisiyle sahneye aktarılan oyunun müzikleri ise Berkay Yiğitaslan’a ait.


Usta yazar Shakespeare’in son oyunu olarak bilinen ‘Fırtına’nın oyuncu kadrosunda ise; Hüseyin Avni Danyal, Ziver Armağan Açıl, Mürsel Yaylalı, Gürsu Gür, Zeynep Tuğçe Bayat, Selen Şeşen, Münircan Cindoruk, Yaşar Bayram Gül, İnanç Koçak, Kaan Songün ve Ertürk Erkek yer alıyor.

Kardeşi Antonio tarafından dükalığı gasp edilip ülkesinden sürülen Milano Dükü Prospero’nun fantastik ve trajikomik hikayesinin anlatıldığı oyun, 4 Ekim itibariyle sezonu açarak 5-6-7-8-12-13-14 ve 15 Ekim tarihlerinde tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Chris Cornell’in Ölmeden Önce Kaydettiği Johnny Cash Şarkısı Yayınlandı

Geçtiğimiz yıl hayatına son veren, dünyaca ünlü Amerikalı müzisyen Chris Cornell'in Johnny Cash imzalı şarkısı yayınlandı. Dünyanın önde gelen country...

Kapat