İzlanda’dan Sürreal Polaroid Fotoğraflar

2014 yılında iki haftalığına İzlanda’yı tek başına elinde 4×4 Poloroid’i ile ziyaret eden Paul Hoi, İzlanda’nın meşhur ring yolu üzerinde seyahat ederken “Psychedelia: Expired Polaroid’s from Iceland” adındaki çalışmasını da tamamladı. Sadece zamanı dolmuş filmler ile fotoğraf çeken Paul Hoi, İzlanda’nın eşsiz güzellikleri ve filmlerin etkisi ile sürreal denilebilecek fotoğraflar elde etti.

Paul Hoi neden süresi dolmuş filmler kullandığını ise şöyle açıklıyor: “Birincisi bu bir Polaroid eylemi, günümüzde filmler çok pahalı. Bu nedenle zamanı geçen bu filmleri kullanmak maddi olarak rahatlık sağlıyor. İkinci ve en önemli nedeni ise eve, herkes gibi İzlanda’yı tüm gerçekliği ile fotoğraflayarak dönmek isteyişim. Gezi sırasındaki tüm psikolojik durumumu, gördüğüm ve gerçek olduğuna inanmadığım sahneleri fotoğraflama amacı ile bu filmleri seçtim.”

horses

valley

plane

ice

gold

geothermal

dimmuborgir

church

cave

Kaynak: http://nordiksimit.org/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Bas Dehası Marcus Miller İstanbul’a Geliyor!

İstanbul Caz Festivali 25. yılını kutlamaya hazırlanırken bas dehası Marcus Miller'ı İstanbullu müzikseverlerle buluşturuyor. Sanatçı 21 Ekim'de İstanbul'da konser verecek....

Kapat