İzleyiciyi Çözüm Üretmeye Davet Eden ‘Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ Kasım’da Başlıyor!

Dünyanın dört bir yanında daha iyi bir gelecek için çaba gösterenlerin hikayelerine yer verecek olan ‘Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ Kasım ayında başlıyor.

2008 yılından bu yana düzenlenen festival; sürdürülebilirlik kavramının daha iyi anlaşılması, birbiriyle etkileşim içinde olan sistemik sorunların daha iyi algılanması ve ilham veren çözümlerin paylaşılması amacını taşıyor. İzleyiciyi de bu noktada bir sorun halinden çözüm üretme durumuna getirmeyi hedefliyor.

‘Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ bu yıl 18-19-20 Kasım tarihlerinde 20 il ve ilçede eş zamanlı olarak düzenlenecek. Kelebek Etkisi Derneği işbirliğiyle düzenlenen festivale, yönetmen Christopher Beaver ve yönetmen Tuvi Arbel konuk olacak. Festivalde gösterimi yapılacak filmler arasında ise 2016 Ceaser En İyi Belgesel Ödülü kazanan ‘Yarın’, pek çok festivalden toplamda 22 ödülle dönen ‘Dünya Kadar Zaman’ ve ‘Saraylar Diyarı’ gibi yapımlar ücretsiz olarak izleyici ile buluşacak.

surdurulebilir-yasam-film-festivali

 

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Van Gogh’a En Çok Benzeyen Kişi Seçildi!

Kanadalı sanatçı Douglas Coupland, web sitesinden Van Gogh'a en çok benzeyen kişiyi aradığını duyurmuştu. Bu haber üzerine ünlü ressama en...

Kapat