John Travolta’nın Dans Ettiği Pist Satışa Çıkartılıyor!

Dünyaca ünlü ABD’li oyuncu John Travolta’nın ‘Saturday Night Fever’ filminde dans ettiği pist açık artırmayla satılacak.

Yönetmenliğini John Badham’ın üstlendiği 1977 yapımı film ‘Saturday Night Fever’da dans tutkunu bir genci canlandıran John Travolta, canlandırdığı rolüyle Oscar adayı olmuş ve dünya çapında üne kavuşmuştu.

70’li yılların disko ortamını yansıtan filmde John Travolta, dans pistlerinin kralı olmayı hayal eden bir genci canlandırırken bolca dans eder. Travolta’nın dans ettiği, Brooklyn’de küçük bir gece kulübüne yerleştirilen pist, sahibi Vito Bruno tarafından satışa çıkarılacak.

26-28 Haziran tarihleri arasında Los Angeles’ta düzenlenecek açık artırmayla 1-1,5 milyon dolara alıcı bulması tahmin edilen pist hakkında Vito Bruno, ”dans pisti bir süredir bende. Bu, sinema tarihinin en çok tanınan eşyalarından biri ancak şimdi bunu dünyayla paylaşma kararı aldım.” açıklamasında bulundu.

Satışı yapılacak dans pisti:

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Koff Animation’dan Müslüm Gürses Animasyonu!

3 Mart 2013'te hayatını kaybeden, Türk müziğinin unutulmaz sesi Müslüm Gürses, Koff Animation tarafından hazırlanan animasyonla ölüm yıl dönümünde anıldı....

Kapat