JUNUN : Aşkın Deliliği

“2015 baharında, İsrailli besteci Shye Ben Tzur, Radiohead’in gitaristi Jonny Greenwood ve ‘Racastan Ekspresi’, Jodhpur Mihracesi tarafından Mehrangarh Kalesi’nde ağırlanır. Üç hafta süren bu eşsiz ve coşkun buluşma bir albüm ve bir de filmle, JUNUN’la (aşkın deliliği) sonuçlanır.’’

diyor tanıtımında MUBI Junun için. New York Film Festivali’nin ardından, internet film portalı MUBI’de yayınlanan Junun, 54 dakikalık gösterimiyle hem gözlere hem de kulaklara hitap ediyor. 

junun1

Junun müzikal anlamda tam bir doğu-batı sentezi. Greenwood’un gitarına, Racastan Ekspresi ile beraber yerel çalgılar eşlik ediyor. Aynı zamanda Mehrangarh Kalesi, hem kendisi, hem Jodhpur manzarasıyla birlikte, kulakların yanında gözleri de tamamlıyor.

Version 2

junun 3

Junun belgeseline ilham olan aynı adlı albümün çıkış tarihi ise 13 Kasım. Belgeselle başlangıcı tamamlayan bizlere, bu müzikal ziyafet için biraz daha beklemek düşüyor.

junun 4

Cansu Tazegül

Orta Doğu Teknik Üniversitesi iktisat mezunu. Seyahat, sinema, fotoğraf ve edebiyatla yakından ilgileniyor.

Mutlaka Bakınız  Atina Şehrinden En Yaratıcı 18 Sokak Sanatı Örneği

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Gerçeklerle Kurmacanın El Ele Verdiği Roman: ‘Bir Başka Dünyadan’ Yayımlandı!

Eugene Schoulgin Türkiye’yi, Türkiye’deki yaşam koşullarını, siyasal, sosyal, ekonomik yapıyı yakından bilen Norveçli bir yazar ve düşünür. Bu bilgi, gözlem...

Kapat