JUNUN : Aşkın Deliliği

junun 3

“2015 baharında, İsrailli besteci Shye Ben Tzur, Radiohead’in gitaristi Jonny Greenwood ve ‘Racastan Ekspresi’, Jodhpur Mihracesi tarafından Mehrangarh Kalesi’nde ağırlanır. Üç hafta süren bu eşsiz ve coşkun buluşma bir albüm ve bir de filmle, JUNUN’la (aşkın deliliği) sonuçlanır.’’

diyor tanıtımında MUBI Junun için. New York Film Festivali’nin ardından, internet film portalı MUBI’de yayınlanan Junun, 54 dakikalık gösterimiyle hem gözlere hem de kulaklara hitap ediyor. 

junun1

Junun müzikal anlamda tam bir doğu-batı sentezi. Greenwood’un gitarına, Racastan Ekspresi ile beraber yerel çalgılar eşlik ediyor. Aynı zamanda Mehrangarh Kalesi, hem kendisi, hem Jodhpur manzarasıyla birlikte, kulakların yanında gözleri de tamamlıyor.

Version 2

junun 3

Junun belgeseline ilham olan aynı adlı albümün çıkış tarihi ise 13 Kasım. Belgeselle başlangıcı tamamlayan bizlere, bu müzikal ziyafet için biraz daha beklemek düşüyor.

junun 4

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
sefa-karakus8
Sefa Karakuş

Adım Sefa Karakuş. 19 Haziran 1992 doğumluyum. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde okuyorum. Resim hayatıma küçük  yaşlarda başladım....

Kapat