Kağıttan Aşk: Sena Runa

kagittan-ask-8

Yazımızın başkahramanı Sena Runa adlı genç bir sanatçı. Oldukça renkli bir kişiliğe sahip olan Sena, yaklaşık bir buçuk yıl önce hayatının tüm anlamını değiştirecek bir adım atmış. “Paper Quilling” adlı bir kağıt katlama sanatını keşfeden Sena, kendisinin de böyle bir şeyi neden yapamayacağını düşünüp kağıtlarla birkaç deneme yapmış.  

“Aslında gördüğüm şeyin profesyonelce yapılan bir sanat olduğundan haberim yoktu. Birkaç şekilsiz deneme yaptıktan sonra kıvırdığım kağıtlardan şekiller yapabileceğimi keşfettim, hatta bir kısmını suluboyayla eşleştirebileceğim aklıma geldi. Denemelerim başarıyla sonuçlandıkça daha fazla kendimi geliştirmek için bol bol araştırma yaptım.”

Sena, bu düşüncesinde zaman geçtikçe haklılığını ortaya koymuş olacak ki yaptığı çalışmaları sadece Türkiye’nin değil dünyanın da ilgisini çekmeyi başarmış. Öyle ki, kendisini ve çalışmalarını yakından takip eden yerli ve yabancı birçok sanatsevere de adını duyurmayı başarmış.

İşte Sena Runa’nın birkaç eseri:

kagittan-ask

kagittan-ask-1

kagittan-ask-2

kagittan-ask-3

kagittan-ask-4

kagittan-ask-5

kagittan-ask-6

kagittan-ask-7

kagittan-ask-9

kagittan-ask-10

kagittan-ask-11

kagittan-ask-12

kagittan-ask-13

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
kuzey-isiklari
MANYETİK IŞILTI : Aurora Borealis

Daha çok Kuzey Işıkları olarak bildiğimiz Aurora Borealis bize doğanın en büyük mucizelerinden biri diyebiliriz. Maalesef bulunduğumuz ülkenin sınırlarında hiç...

Kapat