Klasik Resimler Geometriyle Yeniden Vücut Bulursa

resim1

Warsheh isimli tasarım kolektifinden Mothanna Hussein ve Hadi Alaeddin ilginç bir çalışmayla karşımızdalar. Ürdün asıllı sanatçılar kendi çalışmalarının yanında marka, logo ve afiş tasarımı alanlarındaki çalışmalarıyla da biliniyorlar.

“Sanat özneldir. Hepimiz daha önce böyle duyduk. Fakat sanat nedir, ne değildir? Sorusunun cevabını aramak için bu seriyi ortaya koyduk.” diyen sanatçılar çalışmalarını “Not Art (Sanat Değil)” ismiyle tanımlıyorlar. Klasik eserlerdeki ana karakterleri geometrik formlarla bütünleyen sanatçılar altın oranın eşsiz geometrisinden de yararlanmışlar. Resmin ana unsuru olan karakterleri çevrelerindeki detaylar olmadan belli bir arka plan dokusuyla yeniden yorumlayan sanatçılar “basit olma” kavramını sanatlarının içine empoze etmişler.

Sanat eserlerine bakışımızın basitçe yeniden yorumlaması… Sanata ve tasarıma olan hürmetimiz…” cümleleriyle çalışmalarını tamamlayan Hussein ve Alaeddin’in gözünden Not Art (Sanat Değil) karşınızda!

resim2

resim3

resim4

resim5

resim6

resim7

resim8

resim9

resim10

resim12

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
interrail
Avrupa Birliği, 18 Yaşına Basan Her Gence Bedava ‘Interrail’ Bileti Verecek!

Avrupa Birliği'ne üye ülkelerde 18 yaşına basan gençlere 1 aylık bedava 'Interrail' bileti verilecek. AB vatandaşı olan ve oturma izni...

Kapat