Krişna Sanat Merkezi

Ankara’nın ilk özel galerilerinden Artisan Sanat Galerisi’nde, galeri müdürü olarak çalışmış olan Krişna Sanat Merkezi’nin sahibi Hülya Koloğlu tarafından, geçmiş galericilik deneyim ve bilgisini hayata geçirmek üzere 2003 yılında kuruldu. Ankara’nın en işlek caddelerinden olan Kennedy Cad. No:29/3 Kavaklıdere’ de konumlanmıştır.

Bünyemizde gerçekleştirdiğimiz 2 adet “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” isimli, bundan sonra devamı da gelecek olan Atatürk temalı sergiler,“Çiziginin Gücü” isimli desen sergileri ile sanat ve sanatçıda aranması gereken temel becerinin, desendeki yetkinliğin olduğunun vurgulanmasıdır. Bunların da devamı gelecektir.İstanbul ve Ankara’nın önemli sanat fuarlarına değerli sanatçılar ile katılınması, bu sayede sanatın halkla bütünleşmesine katkıda bulunmaktır. Kurulduğu günden itibaren kurucumuzun TÜSGAD (Tüm Sanat Galerileri Derneği) Derneği yönetiminde yer alması yolu ile sanatta etikliğe önem verilmesi. Fuarlara katılım, galeride açılan sergiler, galeride satılan eserler ve sanatçıları konusunda gösterilen azami titizlik ile belli bir tarzın dışına çıkmamak suretiyle; sanatta kalitenin ve tarz bütünlüğünün sağlanması gerekliliğine örnek oluşturmak istemekteyiz. Galerimizle hedeflediğimiz kaliteden taviz vermemek suretiyle genç yeteneklerin tanıtımına ağırlık vermek, bugüne kadar olduğu gibi sanatta etiğin ve seçiciliğin savunucusu olarak devam etmek. Değerli bazı Türk Sanatçıları’nın dünya çapında tanınmalarını sağlayacak faaliyetlerde bulunmaktır. İtici gücümüz sanata duyduğumuz aşk.

ADRES: Kennedy Cad. No:29/3 Kavaklıdere/Ankara

Kopyası Resim 012

DSC03143

_MG_8507

krişna sanat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) 2016’nın En İyi Filmlerini Seçti!

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD), geride bıraktığımız 2016'nın en iyi filmlerini belirledi. Belirlenen listenin ilk sırasında  Todd Haynes yönetmenliğini üstlendiği 'Carol'...

Kapat