‘Küçük Prens’in Yazarından ‘Gece Uçuşu’ Romanı Türkçede!

‘Küçük Prens’le milyonlarca okurun kalbine dokunan Antoine de Saint-Exupéry’nin ‘Gece Kuşu’ adlı romanı Timaş Yayınları tarafından Türkçede yayımlandı.

Antoine de Saint-Exupéry’nin pilotların dünyasına ışık tuttuğu ‘Gece Uçuşu’, Sibel Kuşca Güngörmedi tarafından Fransızca aslından Türkçeye çevrildi.

Her bir karakterin incelikle işlendiği, gecenin tüm güzelliği ve ürkütücü karanlığıyla boy gösterdiği, ölümle yaşam arasında gezinen ‘Gece Uçuşu’nun odağında da Antoine de Saint-Exupéry’nin diğer eserlerinde olduğu gibi uçmakla yaşamak arasındaki tutkulu ilişki bulunuyor.

”Şili, Paraguay ve Patagonya’dan havalanan üç posta uçağının hedefi, Buenos Aires’teki havalimanıdır. Gece uçuşlarının gediklisi pilotlardan birinin şansı, ne yazık ki diğerlerininki kadar yaver gitmez. Bazıları için yıldızlarla süslü bir cennet bahçesi gibi açılan gece, diğerleri için fırtına ve karanlıkla örtülü bir kâbusa dönüşür.” Tanıtım bülteninden

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
KARİZMATİK LİDERLER

Karizma, karizmatik otorite, karizmatik liderlik Eski Yunan Çağı'na kadar uzanan bir geçmişe sahip olan Charisma ; ''ilahi ilham yeteneği '',...

Kapat