Kuczynski’den Kapitalizmin Tutsağı Haline Gelen Bireye Dair Çizimler

Yaşanan savaşlar, açlıklar ve pek çok şey karşısında ne kadar duyarlı olduğumuzu dile getirsek de bu dile getiriş, sosyal medyanın ötesine geçemiyor ne yazık ki. İllüstrasyon sanatçısı Pawel Kuczynski, bireyin gelişen teknoloji ile duyarsızlaşmasını çalışmalarına yansıtıyor.

Sanatçının birey eksenli oluşturduğu çalışmaları, devlet hegomanyası, siyasi olgular üzerinden devam ediyor. Politikacılara karşı eleştirilerini hiç esirgemeyen Kuczynski, kapitalizmin getirdiği alışkanlıkların tutsağı hale gelen insana, derin eleştiriler getiriyor.

Pawel-Kuczynski-

Doğanın tahribi, metalaştırılan kaynaklar, savaşlar, eşitsizlik,şiddet ve siyasetin kirli yüzü Kuczynski’nin çalışmalarının başlıca konularıdır.

İnsanların bir gün telefonlardan başını kaldırıp çevresine bakması dileğiyle…

satirical-art-pawel-kuczynskisatirical-art-pawel-kuczynskiSatirical-Drawings-by-Pawel-KuczynskiPawel-Kuczynski Pawel-Kuczynski Pawel-Kuczynski

Sevil Ateş
MSGSÜ Sanat Tarihi bölümü mezunu.
Kültür sanat editörlüğü ve yazarlığı yapıyor. Tiyatro ve performatif sanatlar ile uğraşıyor.
Sanat Karavanı Yazarı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
BİLGİNİZ AYYUKA ÇIKSIN: Nedir Bu Ayyuk?

Kimilerinin “Ayyuk”, kimilerinin “Keçi Yıldızı”, kimilerinin “Capella” diyerek anlattığı enfes bir yıldızdan bahsedeceğim. Adını Latince’de dişi keçi anlamına gelen Cappa...

Kapat