Kuczynski’den Kapitalizmin Tutsağı Haline Gelen Bireye Dair Çizimler

Yaşanan savaşlar, açlıklar ve pek çok şey karşısında ne kadar duyarlı olduğumuzu dile getirsek de bu dile getiriş, sosyal medyanın ötesine geçemiyor ne yazık ki. İllüstrasyon sanatçısı Pawel Kuczynski, bireyin gelişen teknoloji ile duyarsızlaşmasını çalışmalarına yansıtıyor.

Sanatçının birey eksenli oluşturduğu çalışmaları, devlet hegomanyası, siyasi olgular üzerinden devam ediyor. Politikacılara karşı eleştirilerini hiç esirgemeyen Kuczynski, kapitalizmin getirdiği alışkanlıkların tutsağı hale gelen insana, derin eleştiriler getiriyor.

Pawel-Kuczynski-

Doğanın tahribi, metalaştırılan kaynaklar, savaşlar, eşitsizlik,şiddet ve siyasetin kirli yüzü Kuczynski’nin çalışmalarının başlıca konularıdır.

İnsanların bir gün telefonlardan başını kaldırıp çevresine bakması dileğiyle…

satirical-art-pawel-kuczynskisatirical-art-pawel-kuczynskiSatirical-Drawings-by-Pawel-KuczynskiPawel-Kuczynski Pawel-Kuczynski Pawel-Kuczynski

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Mussolini ve Sinema

Diktatör Benito Mussolini, sinemanın önemini ve gücünü anlayan siyaset insanlarından biriydi. Mussolini, İtalyan İmparatorluğu ülküsünün propagandasını yapmak için sinemayı bir...

Kapat