“Kürk Mantolu Madonna” Beyazperdeye Uyarlanıyor!

Türk edebiyatının usta yazarı Sabahattin Ali’nin unutulmaz eseri “Kürk Mantolu Madonna” beyazperdeye uyarlanıyor.

Ay Yapım, son zamanlarda ‘çok satanlar’ listesindeki yerini yeniden alan ve popülerliği günden güne artan kitabın yapım haklarını satın aldığını açıkladı. Eserin beyazperde uyarlamasını Ece Yörenç’in yapacağı belirtilirken, filmin yönetmen koltuğunda kimin oturacağı ve filmde kimlerin rol alacağı  henüz bilinmiyor.

Sabahattin Ali’nin 1943 yılında yayımladığı romanda, Raif Efendi ile Maria Puder’in ölümsüz aşkı anlatılır. Raif Efendi sessiz, sakin, içe kapanık bir adamdır. Yaşamda kendi tercihleriyle ilerlememiştir. Fakat ilk kez içinde  durduramayacağı hisler fark etmiştir. Maria Puder ise hayat tecrübeleri nedeniyle hiçbir erkeğe güvenmemektedir. Fakat o da ilk kez aşkın, içindeki zincir vurulamaz ilerleyişine teslim olmak zorunda kalmıştır. Ve hayatta her aşk hikayesinin mutlu sonla bitmediği gibi roman da mutlu sonla bitmez. Maria Puder ve Raif Efendi’nin aşkı, kavuşulmayan aşkların en güzel örneklerinden biridir.

kurk-mantolu-madonna-sabahattin-ali-2

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Sinema Dergisi Little White Lies, 2016’nın En İyi 25 Filmini Belirledi!

Londra merkezli sinema dergisi Little White Lies, 2016 yılının en iyi 25 filmini belirledi. İşte 'Little White Lies'ın belilediği '2016'nın...

Kapat