Kürk Mantolu Madonna Oyunu Ekim Ayında Sahnede!

Türk edebiyatının unutulmaz yazarı Sabahattin Ali tarafından kaleme alınan Kürk Mantolu Madonna romanı tiyatro oyununa uyarlandı. Oyun, ekim 2017’de izleyiciyle buluşacak.

Engin Alkan tarafından tiyatroya uyarlanan oyunun provalarına başlandı. Oyunun başrollerinde yer alacak isimler ise şöyle: Menderes Samancılar, Tuba Ünsal, Alper Saldıran, Sercan Badur.


Müzikleri Sezen Aksu tarafından hazırlanan oyunun ışık tasarımını ise Cem Yılmazer üstleniyor. Sabahattin Ali’nin ana fikrini ”Dünya’nın en basit, en zavallı, hatta en ahmak adamı bile, insanı hayretten hayrete düşürecek ne müthiş ve karışık bir ruha maliktir!… Niçin bunu anlamaktan bu kadar kaçıyor ve insan dedikleri mahluku anlaşılması ve hakkında hüküm verilmesi en kolay şeylerden biri zannediyoruz? ” sözleriyle açıkladığı Kürk Mantolu Madonna, tiyatro versiyonuyla ekim ayında Zorlu PSM’de izleyiciyle buluşacak.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
‘Damla Fotoğrafçılığı’ Yapan Sanatçı, Bir Damla İçin Saatlerce Bekliyor!

10 yıldır fotoğrafçılıkla uğraşan Bülent Akarsu, 'damla fotoğrafçılığı' yaparken kurduğu düzenekte istediği güzellikte bir kare yakalayabilmek için uzun saatlerini harcıyor....

Kapat