Basit Şeylerin De Bir Güzelliği Vardır: Kütük Lambalar

Birçok insan kütükleri kamp sırasında ısınmak için kullanır. Ancak Split Grain isimli mağazanın sahibi ve tasarımcısı Paul Foeckler; kütüğü bambaşka bir amaç için kullanıyor. Kütüğü işleyerek sanatsal bir görünüm kazandıran Foeckler, kütüklerden muhteşem lambalar yapıyor.
Projenin kütüğün yakılacak çok güzel bir şey olduğu düşünülerek başladığını belirten tasarımcı; öncelikle kütüğün farklı parçalarını incelemeye başlıyor ve dilimlenmiş kütüğün farkedilmemiş doğal bir güzelliği olduğu kanısına varıyor. Şu anda Etsy üzerinden doğranmış kütükten lambaları hayatına dahil etmek isteyen insanlara satan Foeckler, saklı kalmış güzelliği keşfetmenin insanlara gösterilmediği sürece bir anlamı olmayacağını söylüyor.
kutuk-lamba-1

kutuk-lamba-2

kutuk-lamba-3

kutuk-lamba-4

kutuk-lamba-5

kutuk-lamba-6

kutuk-lamba-7

kutuk-lamba-8

Kaynak : 1

 

Bünyamin Özcan
Pamukkale Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu, İngilizce Öğretmeni. Edebiyat seven, fotoğraf çeken, doğa ile içi çe olmayı seven bir Sanat Karavanı yazarı. Amatör olarak tiyatro ve pantomim ile uğraşmışlığı var. Dolayısıyla tiyatro oyunları izleyip, eleştirmeyi sever. Hayatın anlamını kitaplarda aramaya devam ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
‘Sınır Tanımayan Palyaçolar’ Mülteci Çocuklarla Bir Araya Geldi!

''Kahkaha en iyi ilaçtır'' sloganıyla yola çıkan Sınır Tanımayan Palyaçolar, Urfa'da savaş mağduru mülteci çocuklarla bir araya geldi. Sınır Tanımayan...

Kapat