‘Lafını Esirgemeyenler’ Adlı Tek Kişilik Oyun İzleyiciyle Buluşuyor!

Yönetmen-oyuncu Müfit Can Saçıntı’nın tek kişilik oyunu ‘Lafını Esirgemeyenler’ izleyiciyle buluşuyor.

Mandıra Filozofu filmiyle tanınan yönetmen, oyuncu ve senarist Müfit Can Saçıntı, ‘fi-yatro’ adını verdiği tekniğiyle tek kişilik oyunu ‘Lafını Esirgemeyenler’ i sahneye taşıyor. Film teknikleriyle tiyatro tekniklerini harmanlayan sanatçı oyunda, hiciv ustalarını esprili bir dille sahneye taşıyor.

2 perdelik komedi oyununda sanatçı, izleyiciyi güldürürken düşündürmeyi amaçlıyor. Müfit Can Saçıntı oyunu hakkında şu açıklamalarda bulundu: ”Bugünlerde ‘kapak yapanlar’, ‘ayar verenler’, ‘cuk oturtanlar’ gibi tabirler kullanılıyor ama biz efendi gibi, ‘Lafını Esirgemeyenler’ dedik. Tarihten günümüze kadar olan söz ve hiciv ustalarını, kendi üslubumla anlatıyorum. Sahnede, daha önce çekimlerini yaptığı bazı görüntüleri, televizyon aracılığıyla oyuna dahil eden Saçıntı, “Bizim çizgimiz belli. O çizgide yamuk yapmadan, güldürürken düşündürmeyi, düşündürürken güldürmeyi, güldürürken tekrar düşündürmeyi ve seyirciyi böyle bir sarmala almayı amaçlıyoruz.”

‘Lafını Esirgemeyenler’ 16 Şubat’ta Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi, 17 Şubat’ta Ankara Yeni Sahne, 21 Şubat’ta ise Kadıköy Duru Tiyatro’da izleyiciyle buluşacak.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
STONE FACE “BUSTER KEATON”

       Seyrine kapıldığım ender isimlerden duvar surat. Duvar surat diyorum o bu lakabın hakkını verip, adını sinemaya kazıyan...

Kapat