Leonard Cohen’in Yazdığı Son Şiirler Yayımlanıyor!

Dünyaca ünlü şarkıcı ve söz yazarı Leonard Cohen’in ölümünden önce kaleme aldığı son şiirleri yayımlanmaya hazırlanıyor.

Önümüzdeki yıl ekim ayında yayımlanması planlanan ‘The Flame'(Alev) adını taşıyacak kitapta Leonard Cohen’in ölmeden önce tamamladığı şiirleri yer alacak. Geçtiğimiz yıl 82 yaşındayken hayata veda eden usta sanatçıya ait illüstrasyonlar ve Cohen’in şarkıcı Anjani Thomas’ın Blue Alert adlı caz albümü için yazdığı şarkı sözleri de kitaba eklenecek.


Canongate Books yayınevi, hazırladıkları kitap hakkında, “bu şiirler Cohen’in edebi kariyerinin güçlü bir gösterisi olacak. Sanatçının zihin dünyasında yaşattığı ve daha önce benzeri görülmemiş samimi yanını bu şiirlerde göreceksiniz. Cohen’in eşsiz sesi, bütün insanların ruhuna seslenecek.” açıklamasında bulunurken sanatçının menajeri Robert Kory ise kiatbı şu sözlerle özetledi: “Ölümünden günler önce bitirdiği ve son şiirlerinin toplandığı The Flame onun ruhundaki yangını dışa vuruyor.”

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Modern Dans Nedir, Ne Değildir ?

Dans etmek, dans ile var olmak... Bunlar gerçekten insan için önemli olgular. Bizler sanatla haşır neşir olarak kendimizi çok daha...

Kapat