Londra Metro İstasyonundaki Kitap Okuma Projesine Emma Watson’dan Büyük Destek!

İngiliz oyuncu Emma Watson, ‘Books on the Underground’ adlı proje dahilinde Londra metro istasyonuna gelen yolcuların okumaları için Maya Angelou’nun Mom & Me & Mom adlı kitabını istasyonun çeşitli yerlerine gizledi.

Aynı zamanda BM İyi Niyet Elçisi olan Watson, en sevdiği kitabının 100 nüshasını metro istasyonunun çeşitli yerlerine saklayarak okuma projesine destek oldu. Kitabı bulan yolcuların okumasını, ardından istasyona geri bırakmasını ve yeni bir yolcunun okumasını hedefleyen proje, daha kuralsız ve gecikme ücreti olmayan bir kütüphane görevi görme amacı taşıyor.

Londra metro ağını kütüphaneye çeviren proje dahilinde Emma Watson kitabı bulacak yolculara şu satırları iletti:

“Books on the Underground tarafından hazırlanan 100 kitap, metronun çeşitli bölgelerine saklandı. Onlara iyi bakın ve lütfen bitirdikten sonra başkalarının da bulması için metroya geri bırakın. Eğer beğenirseniz goodreads.com\oursharedshelf adresinden düşüncelerinizi paylaşın. Sevgiler. Emma (Watson)”

emma-watson-2

emma-watson-3

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
‘Uyuş(turul)muş Bedenler’ Sergisine Davetlisiniz

Ressam Zafer Malkoç, yeni sergisi ‘Uyuş(turul)muş Bedenler’ ile sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 26 Haziran’da ‘Galeri Eksende’ açılacak sergide sanatçı ‘bitmeyen ve...

Kapat