Londra’nın Merkezinde Havada Duran Bina

londra-havada-duran-bina

Sizlere Londra’nın merkezinde havada asılı duran bir bina olduğunu söylesek bize inanır mıydınız?

İngiliz sanatçı Alex Chinneck’e teşekkürler, bu konsept gerçek. Tamamiyle polisitrenden yapılmış olan bu yapı olabilecek en hafif şekilde tasarlandı. Bu gösterişli yapı ikonik Covent Bahçesi’nin merkezinde olacak şekilde konumlandırıldı.

Alex-Chinneck

Yapı kendisini temelden ayırmış gibi gözüküyor, bir yandan da havada uçuyormuş gibi. Ama yakından incelendiğinde yanılsama yapı, biraz ayrıntılı mühendislik becerisi ve biraz da etkileyici estetikle yapılması mümkün halde duruyor.

londra-havada-duran-bina-2

Gerçek ile sahte arasındaki farkı söyleyemezsiniz. Dokunsanız bile, baksanız bile. Ama havada duruyor. Hiç sıradan olmayan bir şekilde karışık. Hedefim olabildiğince insana keyif aldırmak.

londra-havada-duran-bina-3

Özet olarak, şehir halkı bu yapıyı gördüğünde doğaüstü bir olaya tanık olduklarını düşündü. Sonuçta her gün köşeyi döndüğünüz böyle büyük bir ölçekteki mimari bir yanılsamaya tanık olmak sıradan bir şey değil.

Görünüşte yerçekimine meydan okuyan çalışma Covent Garden’da gururla sunulmakta. Yani ziyarete gelebilirsiniz.

londra-havada-duran-bina-4

İtiraf edin, siz de başlarken aldandınız mı?

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Fatih-Albumleri-ve-Siyah-Kalem-Bilmecesi-kapak-gorseli
Fatih Albümleri ve Siyah Kalem Bilmecesi

1-Bilinmezin Başlangıcı: Fatih Albümleri 2152, 2153, 2154, 2160. İlk bakışta sıradan gibi görünen bu sayılar, kulağa fazla iddialı gelebilir ama...

Kapat