Lost’un Yönetmeni Türkiye’de Sinema Dersi Verecek!

Lost, Prison Break gibi bir dönemin efsanesi olan dizilerin yönetmenliğini üstlenen Bobby Roth, 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında İstanbul’da sinema dersi verecek.

Berkeley’de Felsefe ve Yaratıcı Yazarlık, USC Cinematic Arts’ta Sinema, UCLA’da Film Yapımcılığı alanında eğitimler görmüş ve dünyaca ünlü dizilerin yönetmenliğini üstlenmiş ABD’li yönetmen Bobby Roth; bu yıl 5’incisi düzenlenecek Uluslararası Boğaziçi Film Festivali dahilinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın GENÇDES Projesi desteğiyle Türkiye’de özel bir sinema dersi vermeye hazırlanıyor.


Bobby Roth, ‘Bir Yönetmen Hazırlanıyor’ başlıklı masterclass programında sinemayı anlatacak. Ayrıca, katılımcılara Roth’un 10 bölümden oluşan ‘A Director Prepares: Bobby Roth’s Masterclass’ adlı eğitim serisi hediye edilecek. Programa katılım için başvurular ise festivalin internet sitesi üzerinden yapılacak.

Festivalin genel programı 2 Kasım’da açıklanacak.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Mutlaka Bakınız  45. İstanbul Müzik Festivali Genç Yetenekler Arıyor!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
“Anı Yakalayan” 7 Fotoğraf

Fotoğrafı videodan ayıran, fotoğrafın belli bir anı yakalayabilme gücüdür. Yalnızca bir küçük karenin içinde yansıttıklarıyla, o an yaşanılanı güçlü şekilde...

Kapat