Lost’un Yönetmeni Türkiye’de Sinema Dersi Verecek!

Lost, Prison Break gibi bir dönemin efsanesi olan dizilerin yönetmenliğini üstlenen Bobby Roth, 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında İstanbul’da sinema dersi verecek.

Berkeley’de Felsefe ve Yaratıcı Yazarlık, USC Cinematic Arts’ta Sinema, UCLA’da Film Yapımcılığı alanında eğitimler görmüş ve dünyaca ünlü dizilerin yönetmenliğini üstlenmiş ABD’li yönetmen Bobby Roth; bu yıl 5’incisi düzenlenecek Uluslararası Boğaziçi Film Festivali dahilinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın GENÇDES Projesi desteğiyle Türkiye’de özel bir sinema dersi vermeye hazırlanıyor.


Bobby Roth, ‘Bir Yönetmen Hazırlanıyor’ başlıklı masterclass programında sinemayı anlatacak. Ayrıca, katılımcılara Roth’un 10 bölümden oluşan ‘A Director Prepares: Bobby Roth’s Masterclass’ adlı eğitim serisi hediye edilecek. Programa katılım için başvurular ise festivalin internet sitesi üzerinden yapılacak.

Festivalin genel programı 2 Kasım’da açıklanacak.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Behçet Çelik’in Kaleminden Yeni Öyküler Okurlarla Buluşuyor!

'Gün Ortasında Arzu' adlı kitabıyla 2008 Yılında Sait Faik Hikaye Armağanı'na layık görülen başarılı hikayeci Behçet Çelik, yeni kitabı 'Yolun...

Kapat