Magnum Fotoğrafçısı Thomas Hoepker Türkiye’de Sergi Açıyor!

Dünyanın en önemli ajanslarından Magnum Photos’un fotoğrafçısı Thomas Hoepker, Türkiye’de Leica Gallery İstanbul ev sahipliğinde sergi açmaya hazırlanıyor.

11 Eylül saldırılarında yakaladığı kareyle tarihe geçen, 1966 yılında Muhammed Ali’yi fotoğraflayan ve Leica Hall Of Fame ödülünün sahibi Thomas Hoepker; Leica Gallery İstanbul bünyesinde Türkiye’deki ilk kişisel sergisini açmaya hazırlanıyor. Sanatçı, ‘Ani Bir Zafer’ adlı sergisinde sıra dışı yaklaşımıyla siyasi ve günlük hayattan karelere yer veriyor.

2003-2006 yılları arasında Magnum başkanlığı yapan Hoepker, sergisinin adını filozof Thomas Hobbes’un ”Belki mizah bizi daha esaslılarına götürecek ani bir zaferdir.” cümlesinden alıyor. Hoepker sergide, efsane boksör Muhammed Ali’nin 1966 yılında çekilen fotoğraflarından 11 Eylül saldırılarında yakaladığı, tarihe geçen karesine uzanan bir seçki sunuyor.

Thomas Hoepker’in ‘Ani Bir Zafer’ adlı sergisi Bomontiada’da yer alan Leica Gallery İstanbul’da 24 Mart-3 Haziran tarihleri arasında ziyaretçiyle buluşacak.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Van Gogh’un Ünlü ‘Yatak Odası’ Tablosu Gerçek Oldu!

Dünyaca ünlü ressam Van Gogh'un 'Yatak Odası' tablosu Hollanda'daki bir otelde gerçeğe dönüştürüldü. Otel odası, tablodaki odanın aynısı olacak şekilde...

Kapat