Mahsun Kırmızıgül’ün Yeni Filmi Mucize 2015’te Vizyonda

Senaryosu Mahsun Kırmızıgül’e ait olan ”Mucize” filminin fragmanı yayınlandı.

Yaşanmış bir hikayeden yola çıkılarak oluşturulan ve Talat Bulut’un Foçalı bir öğretmeni canlandırdığı film öğretmenlere adanmış bir yapım olacak. Talat Bulut, Mert Turak, Meral Çetinkaya gibi isimlerin yer aldığı filmin çekimleri İzmir Foça, Uşak, Kars ve Kağızman’a bağlı bir köyde gerçekleştirildi. Filmin senaryosu, 1960 yıllarında sefalet içinde yaşayan darbenin içinde debelenen Türkiye’nin panormasına ışık tutacak. Filmde, Dolby Laboratuvarları’nın sinema salonları için geliştirdiği yeni nesil ses teknolojisi olan Dolby Atmos da kullanıldı. Boyut Film, Murat Tokat’ın yapımcılığında çekilen ”Mucize” 1 Ocak 2015 yılında Türkiye, Avrupa ve dünyanın pekçok farklı ülkesinde aynı anda vizyonda olacak.

Anıl Basılı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencisi, gazeteci adayı, torpilsiz televizyoncu, kültür-sanat işçisi, psikoloji, mitoloji ve sinemasever.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
BaBa ZuLa 15 Şubat’ta Sahnede!

Geçtiğimiz günlerde “World Music Charts Europe”un şubat ayı listesinde ilk sırada yer alan BaBa ZuLa, Lokalize serisi kapsamındaki konserle hayranlarıyla buluşuyor....

Kapat