Makyaj mı ? Photoshop mu ? 2D or not 2D

2d-or-not-2d

Boyanın ve yaratıcılığın bir araya geldiği çok fazla örneği daha önce  görmüş ya da okumuşsunuzdur. Birazdan bahsedeceğim projede eşi benzerine pek rastlamadığınız bir türe şahit olacaksınız. Sayfayı indirdikçe fotoğrafların gerçekliğinden şüphe duyabilirsiniz, size hak veriyorum.

Ünlü modellerin yüzlerini tuval olarak kullanan Rus makyaj sanatçısı Valeria Kutsan, fotoğrafçı Alexander Khokhlov ile ‘2D or not 2D’ adını verdikleri ilginç bir projeye imza attı. İlk bakışta photoshop ürünü zannettiğimiz fotoğraflar aslında gerçek modellerin gerçek yüzlerinden başka birşey değil!

Dijital bir ortamda görebileceğimiz detayları, incelikleri modellerin yüzleri üzerinde yaratan ressamın yaptığı illüzyonlarla sanatın sınır tanımadığını bir kez daha kanıtlıyor.

makyaj-sanati-1 makyaj-sanati-2 makyaj-sanati-3 makyaj-sanati-4 makyaj-sanati-5 makyaj-sanati-6 makyaj-sanati-7 makyaj-sanati-8 makyaj-sanati-9 makyaj-sanati-10 makyaj-sanati-11 makyaj-sanati-12

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
hedy-lamarr
Wi-Fi Teknolojisini İcat Eden Beyaz Perde Güzeli: Hedy Lamarr

Beyaz Perdenin en ilgi çekici karakterlerinden biri olan Hedy Lamarr 1913 yılında Avusturya’da dünyaya geldi. Yahudi bir ailenin çocuğu olan...

Kapat