Mark Twain’in Daha Önce Yayımlanmamış Masalı Okuyucuyla Buluşacak!

Amerikalı yazar Mark Twain’in daha önce yayımlanmamış masalına ait notlar kitap haline getirilerek okuyucuyla buluşturulacak.

Tom Sawyer’ın Maceraları adlı çocuk romanıyla akıllarda yer edinen Mark Twain, Bir Cinayet, Bir Sır ve Bir Evlilik, Prens Ve Dilenci, Küçük Prens ve Sokak Çocuğu / Prens ve Dilenci / Çalınan Taç, Mississipi’de Yaşam, Huckleberry Finn’in Maceraları gibi 30 kitap kaleme almıştır.

Twain’in 1879 yılında kızlarına anlattıktan sonra yazıya döktüğü 16 sayfadan oluşan masal notları The Purloining of Prince Oleomargarine adıyla kitap haline getirilecek. Kitapta eksik kalan yerler ise yazar Philip Stead tarafından tamamlanacak. Masala, Eric Stead’in illüstrasyonları hareketlilik kazandıracak.

Özel bir çiçek yedikten sonra hayvanlarla konuşabilen bir çocuğun hikayesini anlatan masal The Purloining of Prince Oleomargarine, 26 Eylül 2017’de okuyucuyla buluşacak.

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Fazıl Say Fransız Dergisi ‘Pianistie’in Kapağı Oldu!

Ünlü piyanist ve bestekar Fazıl Say, Fransız klasik müzik dergisi 'Pianiste'in Ocak-Şubat 2017 sayısının kapağı oldu. Başarılı piyanist Fazıl Say'a...

Kapat