Mazhar Alanson’un Kaleme Aldığı ‘Mazhar Olmak’ Kitabı Okuyucuyla Buluşuyor!

Başarılı müzik kariyeriyle Türkiye’nin usta sanatçılarından biri olan Mazhar Alanson, bu kez kaleme aldığı ‘Mazhar Olmak’ kitabıyla sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirilen ‘Mazhar Olmak’ kitabıyla ünlü sanatçı iç dünyasının kapılarını okuyucuya açıyor. Resimleri, şarkı sözleri, günlükleri, fotoğrafları ve hatıra olarak sakladığı kağıt parçaları bile Alanson’un hazırladığı kitaptaki yerini alıyor.

Kitapta; dillerden düşmeyen şarkılarının öykülerine, yaptığı seyahatlere, kısacası Mazhar Alanson’a ait özel anılara giriş yaparak, Alanson’un düşünce şekline ve hissettiği duygulara tanıklık edebileceksiniz. Kitabın arka kapağına yerleştirilen CD’ de ise Mazhar Alanson’un eşsiz şarkılarının kitap için yeni kaydedilmiş hallerini bulabileceksiniz.

Mazhar Alanson’un kitabı için söyledikleri ise şöyle:

”Bu CD’deki şarkılarımı mikrofon karşısına geçip bir kerede gacırtısı tısı, tuşu, detonesi, şaşırması, heyecanı, duygusu, hepsi içinde art arda çaldım söyledim. Neticede sonradan hepsini en düzgün hâliyle çaldıysam da; daha sonra ilk kaydıma geri döndüm. Dinlerken hatıralar, yıllar gözünüzde canlanabilir. Ne de olsa ‘sahibinin sesinden.’ Siz de yavaştan yaşlandığınızı hissedebilirsiniz. Eski, yeni aşklarınızı hatırlayabilir ya da yeniden âşık olmak isteyebilirsiniz. Bir ipucu vereyim. Aşk zordur aklınızda bulunsun… Resimlere gelince, yıllar içinde yaptığım şeyler.

Kitaba umarım sıkılmadan bakar, okur, dinler ve seversiniz. Böyle bir örnek olduğunu görmedim. Umarım siz de seversiniz.”

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Röportaj: Demir Demirkan

Türk müzik piyasasının en eski ve üretken isimlerinden biri Demir Demirkan. Gerek yazdığı gerekse yorumladığı şarkılar yıllarca bizleri etkiledi. Son...

Kapat