Mehmet Emin Hatipoğlu

8 (1)

Adım Mehmet Emin Hatipoğlu. 25.12.1975 doğumluyum Şanlıurfa’da yaşıyorum. Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Heykel Anasanat lisans, Mustafa Kemal Üniversitesi Yüksek lisans mezunuyum. 1999-2005 M.E.B‘de Resim ve Sanat Tarihi Eğitmeni olarak çalıştım. 2005’ten itibaren Harran Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Heykel Anasanat Atölyesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim. Öğrencilik dönemlerinde etkilendiğim Henry Moore’un form yaratmadaki ustalığı her zaman bana ilham kaynağı olmuştur.

Taş ve metal malzemelerle figüratif soyutlamalar içeren çalışmalar yapıyorum. Anadolu tarihi ve kültürü, Anadolu’da yaşanmış mitolojik olaylar ve kahramanlar her zaman ilgimi çekmiştir. Konularımı tanrı ve tanrıça figürlerinden esinlendiğim soyutlamalar oluşturmakta.

Önceden belirlediğim konuların eskiz çalışmalarını yaptıktan sonra çalışmaya başlıyorum. Eskizler ana formun ortaya çıkmasında en önemli etken. Yeni bir form ortaya koyana kadar yaratma sürecini kağıt üstünde bitirmeliyim. Benim için heykel formun kendisidir.

1 2 3 4 5 6 7

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
andreri
ANTHONY HOPKINS’TEN MUHTESEM BESTE

Hepimizin filmlerine aşina olduğu Hollywood yıldızı Anthony Hopkins, bu sefer başka bir özelliğiyle karşımıza çıkıyor. Bir süre önce karşıma çıkan...

Kapat