METALLICA’DAN YENİ ALBÜM MÜJDESİ

Metallica hayranlarının uzun zamandır merak ettiği soru şuydu: ‘’Yeni albüm çıkacak mı, çıkmayacak mı?’’ Geçtiğimiz temmuz ayındaki İstanbul konserinde yeni şarkı olarak dinlediğimiz ‘’The Lords of Summer’’dan sonra yeni albümle ilgili bize ulaşan bilgiler kısıtlıydı; ta ki geçtiğimiz güne kadar. Grubun basçısı Robert Trujillo grubun yeni albüm üzerinde çalıştığını doğruladı. ”Rock Cellar Magazine’’e konuşan Trujillo: ‘’Şu anda her şeyi tasarlama aşamasındayız. Bir sürü fikir, bir sürü şarkı taslağı var ve hepsinin üzerinde çalışıyoruz. Şu ana kadar yeni albüm için çaldığımız şeyler beni gerçekten heyecanlandırdı.”

Bir sonraki Metallica albümü grubun 10. stüdyo albümü olacak. Grubun son albümü olan ve 2008’de yayımlanan ‘’Death Magnetic’, Billboard 200 listesinde 1. sıraya hızla yerleşmişti.

Trujillo: ‘’Bir Metallica şarkısı yazmak uzun bir yolculuk ve bu yolculuk zaman alıyor. Ama şarkılarımızı özel yapan da bu. Metallica, şarkı ve düzenlemelerini mükemmel hale getirene kadar onlarla uğraşmayı seviyor.’’

Kendi şarkılarından oluşan albümlerinin arasına ortalama 6 sene koyarak, hayranlarını deyim yerindeyse sabır taşına çeviren grubun, 2015 yılının sonlarına doğru da olsa albümü yayımlamasını umuyoruz.

 

Mutlaka Bakınız  Yeni Doğmuş Bebek Heykelleri Yapan Sanatçının Dünya Tatlısı Minnacık Heykelleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Emre Temiz

Adım Emre Temiz. İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümünden mezun oldum. Uzun zamandır şarkılar yazmakla meşgulüm. Müzikle ilgilenmeye lise yıllarında başladım....

Kapat