Metro Yolcuları ile Rönesans Benzeri Portreler Yaratmak : Matt Crabtree

metro-yolcu-kapak-2

Metro ile yolculuk yaparken birbirinden farklı insan tipleriyle karşılarız. Peki hiç bu insanların birer 16. yüzyıl portresi olabileceği aklınıza geldi mi?

Bu fikirle metroya atlayan İngiliz fotoğrafçı Matt Crabtree, metroda yolculuk yapan yolcuların cep telefonu ile fotoğraflarını çekip, daha sonra da telefonundaki uygulamalarla bu fotoğraflara küçük dokunuşlar yaparak muhteşem 16. yüzyıl Rönesans stili portreler elde etmeyi başarmış. Fotoğrafçının çektiği fotoğrafları Instagram hesabında görebilmek mümkün.

Fotoğrafçının fotoğraflarını 16. yüzyıl portrelerine dönüştüren sır ne? Bu soruya basit bir şekilde şöyle cevap verebiliriz: Metro rotalarındaki loş ışıklandırma, figürün yüzündeki yumuşak parlaklık ve bir noktaya dik bakışlar bu portrelerin oluşmasındaki temel nedenler. Aslında bu portrelerin çok basit yöntemlerle çekildiği aşikar ancak işe yaradığı da kesin bir gerçek.

metro-yolcu-portre-1

metro-yolcu-portre-2

metro-yolcu-portre-3

metro-yolcu-portre-4

metro-yolcu-portre-5

metro-yolcu-portre-6

metro-yolcu-portre-7

metro-yolcu-portre-8

metro-yolcu-portre-9

 

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
NEW YORK - FEBRUARY 25:  Overview of Oscar statues on display at "Meet the Oscars" at the Time Warner Center on February 25, 2010 in New York City.  (Photo by Andrew H. Walker/Getty Images)
Türkiye’nin Oscar Adayı Belli Oldu!

Bu yıl 89'uncusu düzenlenecek Akademi(Oscar) Ödülleri'nin Türkiye adayı 'Kalandar Soğuğu' filmi oldu. 17 kişilik seçici kurulun belirlediği film, ABD'de düzenlenecek...

Kapat