Metro Yolcuları ile Rönesans Benzeri Portreler Yaratmak : Matt Crabtree

Metro ile yolculuk yaparken birbirinden farklı insan tipleriyle karşılarız. Peki hiç bu insanların birer 16. yüzyıl portresi olabileceği aklınıza geldi mi?

Bu fikirle metroya atlayan İngiliz fotoğrafçı Matt Crabtree, metroda yolculuk yapan yolcuların cep telefonu ile fotoğraflarını çekip, daha sonra da telefonundaki uygulamalarla bu fotoğraflara küçük dokunuşlar yaparak muhteşem 16. yüzyıl Rönesans stili portreler elde etmeyi başarmış. Fotoğrafçının çektiği fotoğrafları Instagram hesabında görebilmek mümkün.

Fotoğrafçının fotoğraflarını 16. yüzyıl portrelerine dönüştüren sır ne? Bu soruya basit bir şekilde şöyle cevap verebiliriz: Metro rotalarındaki loş ışıklandırma, figürün yüzündeki yumuşak parlaklık ve bir noktaya dik bakışlar bu portrelerin oluşmasındaki temel nedenler. Aslında bu portrelerin çok basit yöntemlerle çekildiği aşikar ancak işe yaradığı da kesin bir gerçek.

metro-yolcu-portre-1

metro-yolcu-portre-2

metro-yolcu-portre-3

metro-yolcu-portre-4

metro-yolcu-portre-5

metro-yolcu-portre-6

metro-yolcu-portre-7

metro-yolcu-portre-8

metro-yolcu-portre-9

 

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
15. İstanbul Bienali’nin Başlığı ‘İyi Bir Komşu’ Olacak!

15. İstanbul Bienali'nin konusu, düzenlenen basın toplantısında duyuruldu. 'İyi bir komşu' olarak belirlenen başlık dahilinde, iyi bir komşu ve ev...

Kapat