Muhteşem Güzellikte Olan Sonsuz Mağara : Son Doong

muhtesem-guzellikte-olan-magara1

Dünyanın en büyük mağarası olmaya aday olan bu mağara Vietnam’da 1991 yılında bir köylü tarafından tesadüfen bulundu. 2-5 milyon yıl önce oluştuğu biliniyor. 2009 yılında İngiltere’den uzmanlar mağarayı araştırmak için gelmiştir. İlk turistler de insanı hayrete düşüren güzellikte olan bu mağaraya 2013 yılında gelmiştir.

muhtesem-guzellikte-olan-magara4

Yüksekliği 40 katlı bir gökdelenin sığabileceği gibi olan bu sonsuz mağara, 200 metre yüksekliğinde ve 150 metre genişliğindedir. Birbirine bağlı 150 mağaradan oluştuğu ve 139 kilometre uzunluğa sahip olduğu söyleniyor. Mağarada bir yağmur ormanı, göl, nehir, plajlar ve hayvanlar var. Ayrıca mağara değerli boncuklara da ev sahipliği yapıyor.
Mağaraya ulaşım hiç kolay değil. Ho Chi Minh City otobanının bir yerinde inip ormanın içinde 10 kilometre yürünmesi gerekiyor. Bu yolculuk da normal şartlar altında neredeyse 6 saat sürüyor !
Meraklısına not : 3000 dolar tutarında 5-7 gün arası süren turlar düzenlenmektedir.

muhtesem-guzellikte-olan-magara2

muhtesem-guzellikte-olan-magara3

muhtesem-guzellikte-olan-magara6

muhtesem-guzellikte-olan-magara8

muhtesem-guzellikte-olan-magara10

muhtesem-guzellikte-olan-magara7

muhtesem-guzellikte-olan-magara5

muhtesem-guzellikte-olan-magara11

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
ecegurlu2
Ece Gürlü

Adım Ece Gürlü. 22 Ekim 1988 tarihinde İstanbul'da doğdum. 2008-2012 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf ve Video bölümünde eğitim...

Kapat