Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Yangın! Kimliği Bilinmeyen Bir Şahıs Binayı Ateşe Verip Uzaklaştı!

Kadıköy Fahrettin Kerim Gökay Caddesi’ndeki Müjdat Gezen Sanat Merkezi, kimliği henüz belirlenemeyen bir şahıs tarafından gece saatlerinde ateşe verildi. Giriş kapısında çıkan yangın, vatandaşların ihbarı üzerine gelen itfaiye ekiplerince kontrol altına alındı.

Güvenlik kamerasındaki görüntülere göre, kimliği belirsiz bir şahıs elinde benzin bidonuyla gelerek binayı ateşe verip kayıplara karışıyor. Olay yerinde yapılan ilk incelemelerde ise bahçede şişe, çöp kovalarında ise plastik eldiven ele geçirildi. Olay yerindeki ve çevredeki kameraları incelemeye alan polis ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne yapılan saldırıyla ilgili Sözcü’ye konuşan Müjdat Gezen şu açıklamalarda bulundu: ”Bir kundaklama olayı. Görüntülerde de mevcut. Sakallı bir herif elinde benzin bidonu ile sokağa giriyor ve döküp ateşe veriyor. Polisin çalışması sürüyor. Umarım en kısa sürede aydınlatılır.”

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
İspanya’da Emevi Sanatı:Kurtuba Camii

Kurtuba Camii İspanya'da Endülüs Emevi Devleti zamanında yapılan en ihtişamlı camidir.Endülüs İslam Devletini kuran Birinci Abdurrahman tarafından Kurtuba’da yaptırılmaya başlanmıştır.Bağdat'ta...

Kapat