Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Yangın! Kimliği Bilinmeyen Bir Şahıs Binayı Ateşe Verip Uzaklaştı!

Kadıköy Fahrettin Kerim Gökay Caddesi’ndeki Müjdat Gezen Sanat Merkezi, kimliği henüz belirlenemeyen bir şahıs tarafından gece saatlerinde ateşe verildi. Giriş kapısında çıkan yangın, vatandaşların ihbarı üzerine gelen itfaiye ekiplerince kontrol altına alındı.

Güvenlik kamerasındaki görüntülere göre, kimliği belirsiz bir şahıs elinde benzin bidonuyla gelerek binayı ateşe verip kayıplara karışıyor. Olay yerinde yapılan ilk incelemelerde ise bahçede şişe, çöp kovalarında ise plastik eldiven ele geçirildi. Olay yerindeki ve çevredeki kameraları incelemeye alan polis ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne yapılan saldırıyla ilgili Sözcü’ye konuşan Müjdat Gezen şu açıklamalarda bulundu: ”Bir kundaklama olayı. Görüntülerde de mevcut. Sakallı bir herif elinde benzin bidonu ile sokağa giriyor ve döküp ateşe veriyor. Polisin çalışması sürüyor. Umarım en kısa sürede aydınlatılır.”

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Hasan Ali Toptaş’tan Yeni Öyküler: ‘Gecenin Gecesi’ Raflardaki Yerini Aldı!

Öykü, roman ve şiirsel metinleriyle tanınan yazar Hasan Ali Toptaş, yeni öykülerini okurlarla buluşturuyor. 1987 yılında ilk öykü kitabı 'Bir...

Kapat