Netflix Türkçe Dizi Yayını İçin Anlaşma İmzaladı!

Dünya çapında geniş bir kitleye hitap eden dizi ve film kanalı Netflix, Türkçe yayınlayacağı dizi için anlaşmayı imzaladı.

Düzenlediği bir etkinlikle 190’dan fazla ülkede izlenebilecek ilk orijinal Türk dizisi için anlaşma sağladıklarını duyuran Netflix, yapımcı 03 şirketi ile anlaşma sağladı. İnternet erişimi sağlayan tüm cihazlardan izlenebilen kanal Netflix’te yayınlanacak ilk orijinal Türk dizisinin adı ve yayınlanma tarihi ise henüz bilinmiyor.

Yapılan anlaşma ve Türk dizisi hakkında Netflix Uluslararası Orijinal Diziler Başkan Yardımcısı Erik Barmack şu ifadelerde bulundu: “İlk orijinal Türkçe dizimizi çekecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Netflix’in bu muhteşem Türkçe yapım için en ideal uluslararası platform olacağına inancımız tam ve bu yıl içerisinde daha fazla detay paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz”

 

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
‘Tereddüt’ Filmi Uluslararası Kerala Film Festivali’nden 2 Ödülle Döndü!

Yeşim Ustaoğlu'nun yönetmenliğini üstlendiği 'Tereddüt' filmi, Hindistan'da düzenlenen 'Uluslararası Kerala Film Festivali'nde iki dalda ödüle layık görüldü. Toplamda 15 filmin...

Kapat