Newsweek, 15. İstanbul Bienali’ni ‘Seyahate Çıkmaya Değecek Beş Sergi’den Biri Olarak Gösterdi!

Dünyanın önemli dergilerinden biri olan,  Amerikan haftalık haber dergisi Newsweek, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından gerçekleştirilecek olan 15. İstanbul Bienali’ni ‘seyahate çıkmaya değecek beş sergi’den biri olarak gösterdi.

16 Eylül-12 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan 15. İstanbul Bienali hakkında, Francesca Gavin imzalı haberde ”Türkiye’nin politik karmaşası İskandinav sanatçılar Elmgreen ve Dragset’i Eylül ayında İstanbul Bienali’ni gerçekleştirmekten alıkoymayacak. İşbirliği fikrine dayanan projeleri, sunum ve arşive duydukları merakı yansıtacak gibi görünüyor.” ifadelerine yer verildi.

‘İyi bir komşu’ başlığıyla ev kavramını farklı açılardan ele alacak olan 15. İstanbul Bienali dışında dergideki haberde; Tokyo Mori Art Museum’daki N. S. Harsha retrospektifi, Kassel ve Atina’da gerçekleşecek Documenta 14, Venedik’te yer alacak Damien Hirst ile Paris’te gerçekleşecek Camille Henrot sergileri de yer alıyor.

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Engin Günaydın, Gülse Birsel Senaryosuyla Yeniden Beyazperdeyle Buluşuyor!

'Avrupa Yakası' dizisinde rol arkadaşlığı yapan Engin Günaydın ve Gülse Birsel yeni sinema filmi projesinde beyazperdeyle buluşuyor. Bir Demet Tiyatro...

Kapat