Nick Cave’in ‘Skeleton Tree’ Albümü Çizgi Hikaye Oldu!

15 yaşındaki oğlu Arthur’u kaybettiği dönemde Skeleton Tree albümünün hazırlıklarına başlayan rock müziğin efsanevi ismi Nick Cave’in albümü ve dünya turnesine kadar uzanan süreci Sadi Turan’ın çizimiyle redbull.com’da çizgi hikaye olarak yayımlandı.

​Dünyaca ünlü Avustralyalı müzisyen Nick Cave’in hazırlıklarına başladığı dönemde oğlu Arthur’u kaybetmesiyle trajik bir hikâyeye dönüşen Skeleton Tree albümü geçtiğimiz yıl 9 Eylül 2016’da yayımlandı. Müzik tarihine adını kazıyan Nick Cave and The Seeds ekibinin 16. albümü olan Skeleton Tree, dinleyiciye yansıttığı duygusal yoğunlukla tüm dünyada büyük beğeni topladı. Konuyla ilgili daha önce ayrıca One More Time With Feeling belgesel filmi çekilmiş, Yetişkinler İçin Çocuk Masalları adlı bir öykü kitabı da yapılmıştı. Şimdi Efsanevi ismin ve grubunun yaşadığı zorlu süreçteki çalışmalarını, duygu değişimlerini ve başarılarını renkli çizimlerle bir hikayeye dönüştüren Sadi Turan’ın çizgi hikayesi için tıklayınız.

Kaynak: Artfulliving

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Victoria Döneminin Aynası: Charles Dickens

İngiliz edebiyatı denince ilk akla gelen yazarlardan birisi Charles Dickens’dır. Çünkü, Dickens eserlerinde yaptığı sosyal analiz ve eleştirilerle döneminde iz...

Kapat