No Lab, Afrika Sanatını İstanbul’a Getiriyor!

No Lab sanat oluşumu, “Modern Africa/A Rainbow Nation” adlı sergisini, Global Karaköy’de açıyor!

Afrika sanatı, tüm renkleriyle,canlılığıyla ve matraklığıyla iki ay boyunca sergide olacak. Londra’daki Somerset House, Almanya’daki Vitra Design Museum, 1:54 Contemporary African Art Fair’le New York ve Londra’ya damga vuran Afrika sanatı, İstanbulluları da bu renk cümbüşüne davet ediyor.

“Sanatı, insanların hayatlarına daha canlı bir şekilde alışık olmadıkları deneyimlerle sokmayı hedefliyoruz” diyen No Lab’in kurucularının sergisinde; heykelden sepete, mobilyadan kıyafete kadar her biri farklı sanatçılar tarafından yapılmış eşi benzeri olmayan sanat eserleri ziyaretçilerle buluşacak.

Dünyanın farklı yerlerinden genç yetenekleri, deneyimli sanatçılarla aynı çatı altında buluşturup farklı bir sergi yapmak için yola çıktıklarını belirten No Lab’in kurucu ortaklarından Ala Onur “No LaB olarak, genç yetenekleri sanatseverlere ve koleksiyonerlere sunarak, dünya çapında isim yapmalarına da destek olacağız.” dedi. No Lab’in diğer kurucu ortağı Zeynep Ercan ise No Lab hakkında “Sanatı alışık olmadıkları deneyimlerle, daha canlı bir şekilde insanların hayatına sokmakistiyoruz. No LaB’in organize edeceği her sergi birbirinden farklı temalarla, insanları bambaşka bir dünyaya sürükleyecek.” açıklamalarında bulundu.

“Modern Africa/A Rainbow Nation” Pop-up sergisi Ekim ayında verilecek bir davetle ziyarete açılacak.

 

afrika-sanati-istanbul-a-tasiniyor

 

1470732824_No_LaB_Modern_Africa_Manal_Kara3

 

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

1 Comment

  1. Belkıs

    27 Ağustos 2016 at 20:25

    Harika mutlaka görmek istiyorum!!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Yeni Bir Güne Uyanmak İçin 18 İdeal Yer

Yeni bir güne uyanmak, kendimizi bedenen ve zihnen yeni bir güne hazırlamak bazen çok zordur. Gözlerimizi açıp etrafımıza şöyle bir...

Kapat