Nobel Ödüllü Bob Dylan’ın Yaptığı Resimler Sergileniyor!

2016 Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülen şarkıcı Bob Dylan, müzisyen kimliğinin yanı sıra yaptığı resimler, metal işleri ve heykel çalışmalarıyla da gündeme geliyor.

Dylan’ın sulu boya ve akrilik eskizlerinin, resimlerinin, metal işlerinin yer aldığı “The Beaten Path” (Aşınmış Yol) adlı sergisi Londra’daki Halcyon Gallery’de ziyaretçilerle buluşuyor.

Ünlü sanatçının açtığı sergide, son 2 yıldır yaptığı Amerika manzaraları içeren resim çalışmaları bulunuyor. Sergide yer alan resim ve metal heykellerde Amerika’nın sıradan, günlük manzaraları işleniyor. Amerika’nın arka sokakları, eski tabelaları ve ucuz pansiyonları, hemen herkesin her gün görebileceği ‘klasik Amerika manzaraları’ Dylan’ın bakış açısı ve usta sanatçılığıyla yeniden yaratılıyor.

Amacı ‘kimsenin yanlış anlamayacağı ve yanlış yorumlamayacağı’ eserler üretmek olan, amacı doğrultusunda da gerçekçi ve doğal çalışmalar elde eden Bob Dylan’ın “The Beaten Path” (Aşınmış Yol) sergisi 11 Aralık tarihine kadar Halcyon Gallery’de sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

bob-dylan-sergi-5

bob-dylan-sergi-6

bob-dylan-sergi-kapak

bob-dylan-sergi-2

bob-dylan-sergi-3

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Oscar Ödüllü Oyuncu Tom Hanks, Öykü Kitabı Çıkarıyor!

Dünyaca ünlü, Oscar Ödüllü oyuncu Tom Hanks, öykülerini derlediği 'Uncommon Type: Some Stories' adlı kitabı okuyucuyla buluşturuyor. Oyunculuğunun yanı sıra...

Kapat