Notre Dame Quasimodo Müzikali 10 Aralık’ta Sahnede!

Victor Hugo’nun ölümsüz eseri Notre Dame’ın Kamburu’ndan uyarlanan ‘Notre Dame – Quasimodo Musical’, Kumbara Görsel Sanatlar tarafından sahneye taşınıyor.

10 Aralık’ta Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan oyun; öncesinde İzmir, Kocaeli, Sakarya, Aydın, Adana ve Kayseri’de izleyicilerle buluşacak.

Fransız ve Londra’dan gelen dansçıların renk katacağı müzikalde, Fransız Devrimi’nin ardından yaşanan kaos ortamı içinde yaşanan bir aşk öyküsü anlatılıyor. Çirkin, kambur ve acayip bir yaratık olan Kilise zangocu Quasimodo ile Fransa’nın ruhani ve dini lideri Claude Frollo’nun, semtte yaşayan çingene kızı Esmeralda’ya olan aşkları ve din, aşk, insan doğası arasındaki karmaşıklıklar müzikal bir şölen eşliğinde sahnedeki yerini alıyor.

‘Notre Dame – Quasimodo Musical’, 18 Kasım – 16 Aralık tarihleri arasında 9 farklı ilde izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

notre-dame-muzikal

notre-dame-muzikal-2

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

4 Comments

 1. Ayfer

  12 Aralık 2016 at 12:31

  11.ARALIK Ankara meb şura gösterimine bilet aldım. Ne yazıkki tam bir hayalkırıklığı idi. uzun süre bu bir şaka olmalı diye düşündüm. Dünyanın parasını vererek bilet aldık. Daha çüönce hiç bu kadar kötü bir gösteri izlememiştim.

 2. ebru

  21 Aralık 2016 at 08:46

  Mersin de gıttım gerçekten korkunçtu.Arayı zor bekledık.

 3. Serra Atav

  22 Ocak 2017 at 00:35

  Nesini beğenmediler anlamıyorum.Bence çok çok güzeldi. Orjinaline çok yakındı.Türkiye’de Türk oyuncular neden fransızca oynansın ki? Hadi oynadı diyelim, seyirci nasıl anlayacak? Herkes eseri okumamış olabilir.İnternetten açın izleyin orjinalini, alt yazılı. Emeği geçen herkesin eline yüreğine sağlık.

 4. Altay

  08 Ekim 2017 at 21:32

  Gerçekten tam bir hayal kırıklığı oldu . Bi kaç tane oyuncu bağırarak şarkı söylediğini düşünüyor. Hiç bir tiyatral gösteri yok. İlkokul müsameresine çıkan çocuklar gibi kareografi yapmışlar. Dünyanın parasını verdik. Arayı zor bekledik . Resmen kaçtıK

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
‘Söyleyecek Sözü Olan Festival’: Nilüfer Müzik Festivali Başlıyor!

Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek olan Nilüfer Müzik Festivali, 10-13 Ağustos tarihlerinde Balat Atatürk Ormanı'nda gerçekleştirilecek. İddialı konukları...

Kapat