Nuri Bilge Ceylan, Yeni Filmi ‘Ahlat Ağacı’nın Çekimlerine Başladı!

‘Kış Uykusu’ filmiyle Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülü kazanan Nuri Bilge Ceylan, yeni filmi ‘Ahlat Ağacı’nın çekimlerine başladı.

Çekimlerine Çanakkale’nin Yenice ilçesinde başlanan film, edebiyat tutkunu Sinan’ın hikayesini anlatıyor. Filmde, bir Anadolu kasabasında yaşayan Sinan, bir yandan yazdığı kitabı çıkartmak için para bulmaya çalışırken diğer yandan da babasının sorunlarıyla uğraşıyor.

Arte France Cinema kurumunun mali destekte bulunduğu filmin başrol oyuncularından birinin Hazar Ergüçlü olacağı açıklandı. Ergüçlü, daha önce Derviş Zaim’in Gölgeler ve Suretler filminde yer almıştı. Oyuncu, son yıllarda dizilerde rol almıştı ve şu anda da dizi kariyerine devam etmekte.

Nuri Bilge Ceylan, merakla beklenen yeni filmi ‘Ahlat Ağacı’ hakkında ”Sevelim veya sevmeyelim, bazı özelliklerimizi babalarımızdan alırız. Zayıflıklarımızı, alışkanlıklarımızı ve daha birçok şeyi. Film, babanın ve oğlunun aynı kaderi paylaşmasıyla oluşan kısır döngüyü acı veren deneyimlerden oluşan bir seriyle anlatacağız.” ifadelerinde bulundu.

nuri-bilge-ceylan

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kış Aylarında Sıcacık Bir Cennet Hidden Beach

Meksika açıklarında Marieta Adaları'nda bulunan 'Hidden Beach' adlı bu kumsal, görenleri büyülüyor. 'Yeryüzündeki gizli cennet' olarak anılan kumsal tamamen doğal...

Kapat