Nuri Bilge Ceylan, Yeni Filmi ‘Ahlat Ağacı’nın Çekimlerine Başladı!

‘Kış Uykusu’ filmiyle Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülü kazanan Nuri Bilge Ceylan, yeni filmi ‘Ahlat Ağacı’nın çekimlerine başladı.

Çekimlerine Çanakkale’nin Yenice ilçesinde başlanan film, edebiyat tutkunu Sinan’ın hikayesini anlatıyor. Filmde, bir Anadolu kasabasında yaşayan Sinan, bir yandan yazdığı kitabı çıkartmak için para bulmaya çalışırken diğer yandan da babasının sorunlarıyla uğraşıyor.

Arte France Cinema kurumunun mali destekte bulunduğu filmin başrol oyuncularından birinin Hazar Ergüçlü olacağı açıklandı. Ergüçlü, daha önce Derviş Zaim’in Gölgeler ve Suretler filminde yer almıştı. Oyuncu, son yıllarda dizilerde rol almıştı ve şu anda da dizi kariyerine devam etmekte.

Nuri Bilge Ceylan, merakla beklenen yeni filmi ‘Ahlat Ağacı’ hakkında ”Sevelim veya sevmeyelim, bazı özelliklerimizi babalarımızdan alırız. Zayıflıklarımızı, alışkanlıklarımızı ve daha birçok şeyi. Film, babanın ve oğlunun aynı kaderi paylaşmasıyla oluşan kısır döngüyü acı veren deneyimlerden oluşan bir seriyle anlatacağız.” ifadelerinde bulundu.

nuri-bilge-ceylan

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
“Her geçen yıl sahip olduklarım azaldı ve her geçen yıl daha mutlu bir adam oldum.” / Meredith Eberhart

Bu sözler 75 yaşında olan ve 15 yıldır durmaksızın yürüyen bir adama ait. Yaklaşık 15 yıl önce yalnızca fiziksel olarak...

Kapat