Obez Kahramanların Dünyası: Famous Chunkies

obez-kahramanlarin-dunyasi (1)

Bütün dünyanın ve insanoğlunun en büyük sorunlarından biri obezite. Dünya nüfusunun %28 gibi büyük bir oranının bu hastalığa yakalandığını düşünecek olursak kapımızda büyük bir tehlike yatıyor demektir. Meksika %32.8’lik obezite oranı ile başı çekerken, Türkiye ise %29.3’lük oran ile ilk 10 ülke arasında yer almakta.

“Durun burası sanat sitesi değil miydi? Obezitenin burada ne işi var?” Dediğinizi duyar gibiyim, fakat bu sözleri bir kenara bırakın çünkü Alex Solis isimli sanatçı korkulan bu hastalığa dikkat çekmek için çok güzel bir projeye imza atmış. Kızı ile birlikte izlediği “Ninja Kaplumbağalar” isimli çizgi filmde kaplumbağaların sürekli yanlış beslenmelerini kafaya takıp, kızını bu tür bir tehlikeden korumak ve toplumu bilinçlendirmek adına çok bilinen kahramanları ve karakterleri obez olarak yeniden resmetmek istemiş ve sonucunda “Famous Chunkies” isimli bu renkli dünya ortaya çıkmış. Yüzünüzde tebessüm bırakacak obez kahramanlar dünyasına hoş geldiniz!

obez-kahramanlarin-dunyasi (2)

obez-kahramanlarin-dunyasi (3)

obez-kahramanlarin-dunyasi (4)

obez-kahramanlarin-dunyasi (5)

obez-kahramanlarin-dunyasi (6)

obez-kahramanlarin-dunyasi (7)

obez-kahramanlarin-dunyasi (8)

obez-kahramanlarin-dunyasi (9)

obez-kahramanlarin-dunyasi (10)

obez-kahramanlarin-dunyasi (11)

Alex Solis’in renkli dünyasına ve diğer çalışmalarına da göz atmak isterseniz http://cargocollective.com/oddworx sitesine mutlaka göz atın!

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
chuck-palahniuk
SEN NE İÇİN LANETLENDİN?

Chuck Palahniuk’tan Sizi Cehenneme Doğru Sürükleyecek Lanetli 13 Alıntı 1. Ölüm çok sevimsiz görünüyor olabilir ama işin iyi tarafı sadece...

Kapat