Obez Kahramanların Dünyası: Famous Chunkies

Bütün dünyanın ve insanoğlunun en büyük sorunlarından biri obezite. Dünya nüfusunun %28 gibi büyük bir oranının bu hastalığa yakalandığını düşünecek olursak kapımızda büyük bir tehlike yatıyor demektir. Meksika %32.8’lik obezite oranı ile başı çekerken, Türkiye ise %29.3’lük oran ile ilk 10 ülke arasında yer almakta.

“Durun burası sanat sitesi değil miydi? Obezitenin burada ne işi var?” Dediğinizi duyar gibiyim, fakat bu sözleri bir kenara bırakın çünkü Alex Solis isimli sanatçı korkulan bu hastalığa dikkat çekmek için çok güzel bir projeye imza atmış. Kızı ile birlikte izlediği “Ninja Kaplumbağalar” isimli çizgi filmde kaplumbağaların sürekli yanlış beslenmelerini kafaya takıp, kızını bu tür bir tehlikeden korumak ve toplumu bilinçlendirmek adına çok bilinen kahramanları ve karakterleri obez olarak yeniden resmetmek istemiş ve sonucunda “Famous Chunkies” isimli bu renkli dünya ortaya çıkmış. Yüzünüzde tebessüm bırakacak obez kahramanlar dünyasına hoş geldiniz!

obez-kahramanlarin-dunyasi (2)

obez-kahramanlarin-dunyasi (3)

obez-kahramanlarin-dunyasi (4)

obez-kahramanlarin-dunyasi (5)

obez-kahramanlarin-dunyasi (6)

obez-kahramanlarin-dunyasi (7)

obez-kahramanlarin-dunyasi (8)

obez-kahramanlarin-dunyasi (9)

obez-kahramanlarin-dunyasi (10)

obez-kahramanlarin-dunyasi (11)

Alex Solis’in renkli dünyasına ve diğer çalışmalarına da göz atmak isterseniz http://cargocollective.com/oddworx sitesine mutlaka göz atın!

Ömer Utku Kahraman

Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu, doktora öğrencisi.
Sanat Karavanı Yazarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Moğolistan Altay Tavan Bogd Milli Parkına Gitmek İçin 10 Neden

Moğalis'tan, doğasının güzelliği ve tarihi bölgeleriyle ayrı bir öneme sahip. Moğalistan'ın batı kısmında yer alan Altay Tavan Milli Parkı ise;...

Kapat