Ödüllü Yazar ve Çizer Peter Brown Türkçede!

New York Times En İyi Resimli Kitap Ödülü dahil olmak üzere birçok ödülün sahibi olan ve kitapları New York Times Çok Satanlar Listesi’nde beş kez yer alan Peter Brown’dan çocuklar için yazdığı ve resimlediği Arkadaşım Olacaksın ve Öğretmenim Bir Canavar!, Sevin Okyay’ın çevirisiyle ve hep kitap etiketiyle 13 Ocak’ta çocuk okurlarıyla buluşacak.

Artfulliving’de yer alan habere göre, hep kitap’ın yayımladığı kitaplardan biri Arkadaşım Olacaksın. Kitapta güne büyük bir heyecanla başlayan, ilerleyen saatlerde yeni bir arkadaş bulacağından fazlasıyla emin Lucy’nin hikâyesi anlatılıyor. Lucy, arkadaş edinmek, kendini sevdirmek için olağanüstü çaba sarf etse de aradığını bulamaz. Tam vazgeçmek üzereyken beklenmedik bir olay her şeyi değiştirir.Diğer kitap ise Öğretmenim Bir Canavar. Kitabın kahramanı Bobby, dünyadaki en kötü öğretmenin kendi öğretmeni olduğunu düşünür. Sınıfta kâğıttan bir uçak uçurmaya kalktığında öğretmeni bağırıp çağırarak hevesini kursağında bırakır. Derken bir tatil gününde güzel vakit geçirmek için parka giden Bobby öğretmeniyle karşılaşır. Görünüşe aldanmamak gerektiğini de böylece öğrenir.

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Her Şehre Bilim, Kültür ve Sanat Parkları Açılmalı!

Eskişehir’de, Sazova Parkı diye bilinen yaklaşık 400 bin metrekare alan üzerine kurulan ve aslında kurulmaya devam eden Bilim, Kültür ve...

Kapat