Ölmeden Önce Mutlaka: ”Base Jumping”

İnsanın kendisini özgür hissettiği belli zamanlar vardır. Bu zamanlardan bazılarıysa en tehlikeli sporlar türlerinden birini denemekten geçiyor. Base Jumping; kişinin kendisini metrelerce yüksekten atıp, aşağıya ulaşmadan bir süre önce paraşüt açıp yere güvenli bir şekilde inmesi esasına dayanan ekstrem bir spor türüdür. Bu spor türünde sporcular kendilerini yüksek binalardan, anten kulelerinden, yüksek tepelerden, şelalelerden vb. yerlerden atarak heyecanın doruklarına ulaştıklarını söylüyorlar. Ölmeden önce yapılması gerekenler arasında yer alan ve denemenin oldukça cesaret gerektirdiği bu spor türünde hayatta kalmak, paraşütü açma zamanıyla doğru orantılı.

 

Kanada, Toronto’daki CN Kulesi, Twin Şelalesi Idaho ABD, Dünyada base jumping sporunun iyi yapılacağı yerlerden bazılarıdır.

Anıl Basılı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencisi, gazeteci adayı, torpilsiz televizyoncu, kültür-sanat işçisi, psikoloji, mitoloji ve sinemasever.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kaptan Yemeğe Çıktı ve Tayfalar Gemiyi Ele Geçirdi / Bukowski

‘’ Dünya giderek yırtılan ve her an patlayabilecek bok dolu bir kesekağıdı. Ben kurtaramam dünyayı. Ama yazılarımın kıçlarını kurtarmalarına yardımcı...

Kapat