Ortadoğu’nun Başarılı Müzisyeni ‘Mark Eliyahu’ 5 Kasım’da İstanbul’da!

Ortadoğu’nun başarılı müzisyeni Mark Eliyahu, etkileyici müzikleriyle 5 Kasım’da İstanbul’da sahne alıyor.

İçe işleyen, derin ve kadifemsi müzikleriyle akıllarda yer edinen Eliyahu, Dağıstan doğumlu besteci, aranjör, kemane ve bağlama üstadıdır. Kendisi gibi müzisyen olan babasından aldığı ilhamla henüz 4 yaşındayken keman çalmaya başlar ve böylece müzik yolculuğuna da başlamış olur. 16 yaşına geldiğinde kendini bağlama çalmada ve İran, Türk, Azeri müzikleri alanında yetiştirmeye karar verir.

Müzik hayatının ilerleyen dönemlerinde kemane dersleri de alan Eliyahu, 2005 yılında o zamana kadar edindiği tüm bilgilerini ve yeteneğini yansıttığı ilk albümü ‘Voices of Judea’yı piyasaya çıkarttı.

Pek çok prestijli etkinlikte performans sergileyen, pek çok dünya festivalinde yer alan, Filarmoni orkestrasıyla birlikte Nobel Ödülü Gecesi’nde çalan Eliyahu, müzik yaratımına durmaksızın devam ediyor.

Ortadoğu ve Balkanlar’ın büyülü müziğini yeniden keşfetmeyi sağlamak için 5 Kasım’da İstanbul Zorlu PSM’de Mark Eliyahu sahnede olacak.

mark-3

 

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Geceleri Ortaya Çıkan Gizem / İspanya

Günümüz dünyasında sokak sanatı artık yaşamın bir parçası haline gelmiş durumda. Hangi ülkede olursanız olun, sanat eseri-müze bağlamını aşmış ve...

Kapat