Oscar Ödüllü Aktör Daniel Day-Lewis Oyunculuğu Bıraktığını Açıkladı!

İngiliz aktör Daniel Day-Lewis, oyunculuğu bıraktığını açıkladı. Time dergisinin 2012 yılında ‘dünyanın en iyi aktörü’ olarak seçtiği Lewis, ‘en iyi erkek oyuncu’ dalında 3 kez Oscar ödülü kazanan dünyadaki tek aktör olmasıyla da sinema tarihinde büyük bir önem taşıyor.

‘My Left Foot’ (Sol Ayağım), ‘There Will Be Blood’ (Kan Dökülecek) ve ‘Lincoln’ filmleriyle ‘en iyi erkek oyuncu’ dalında 3 kez Oscar ödülüne layık görülen aktör Daniel Day-Lewis, çekimleri geçtiğimiz günlerde biten son filmi ‘Phantom Thread’in ardından oyunculuğu bıraktığını açıkladı.

60 yaşındaki usta aktör Daniel Day-Lewis, emeklilik kararı aldığını basın sözcüsü aracılığıyla duyurdu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Daniel Day-Lewis artık oyuncu olarak çalışmayacak. Yıllar içinde birlikte çalıştığı insanlara ve seyircilerine son derece minnettar. Bu özel bir karar ve bu konuda ne kendisi ne de temsilcisi daha fazla açıklama yapacak”

Daniel Day-Lewis ve kazandığı Oscar ödülleri

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Mutlaka Bakınız  Türkiye'nin Oscar Adayı Belli Oldu!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
“BİR BİRA, LÜTFEN!”

Merhaba gezgin dostlar ve bira severler. Yeni bir yere ayak bastık mı oranın yemeklerini yemeden, insanlarını tanımadan ve biralarını tatmadan...

Kapat