“Ot” Filmi 23 Eylül’de Sinemalarda!

Türkiye’de 1999 yılı öncesinde yaşanan terör olaylarının Anadolu insanına etkilerini anlatan film, 23 Eylül’de izleyici ile buluşuyor.

Burak Donay’ın yönetmenliğini yaptığı, başrollerinde  Erkay Yavuz, Erol Koçan ve Melike Kurt’un yer aldığı filmde Anadolu halkının yaşadığı sıkıntılar ve 1999 yılı öncesinde yaşanan terör olaylarının etkileri anlatılıyor.

Müziklerini Jale Kibritçioğlu ve Ali Akaçça’nın yaptığı, Tokat’ta çekilen filmin konusu ise şöyle: 90’lı yılların sonunda ailesiyle birlikte Anadolu’da yaşayan Şeref, ailesini geçindirmek için dağlardan ot toplamaktadır. 3 çocuğunu okutmaya çalışan Şeref, okulları uzak olduğu için ve çocuklarının okula rahat gidip gelmesini istediği için borca girerek bir eşek alır. Fakat borcunu bankaya ödeyebilmesi için her zaman topladığı otlar yeterli gelmeyeceği için değeri daha yüksek olan Gulik otunu toplamaya karar verir. Dağların yüksek yerlerine çıkmasına ise ne bölgedeki asker ne de pusuya yatan terörist izin vermemektedir. En sonunda çaresiz kalan Şeref, kendini iki ateşin arasına atacaktır.

ot-burak-donay

Filmin Fragmanı:

 

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Almanya’nın Savaşta Yıkılan Kaleleri

Gotik dönem mimari en güzel örneklerine sahip Almanya'nın II.Dünya Savaşın'da yok olan katedralleri, kaleleri ve köprüleri... Günümüz teknolojisiyle yıkılanlar yeniden...

Kapat