Otomatik Portakal 6 Ekim’de Sahnede!

Anthony Burgess’ın kaleme aldığı, Stanley Kubrick tarafından filmi de çekilen Otomatik Portakal, Küçük Salon oyuncuları tarafından sahneleniyor.

Yönetmenliğini Emre Tandoğan’ın üstlendiği oyunun oyuncu kadrosunda Efe Akercan(Dim), Emir Özden(Alex) ve Güneş Seven(Georgge) yer alıyor. Emre Tandoğan tarafından sahneye uyarlanan oyunda izleyici, boşluk algısı içinde üç gencin sıkışmaktan doğan kabuslarının getirdiği korkunç deneyimlere tanık oluyor.


“Karanlığın gece ve gündüz geçişi ile bir ilgisi yoktur. Yaşanan her devir, geçmişin travmalarından doğan neslin kendi etrafındaki devinimidir. Süre giden döngünün içinde denk gelen zamana hakim olan otoritelerin neyi, niçin, kime uygun gördükleri ise her zaman değişir. Tekerleğin dönüşü gibi… Yön değişir ama hareket aynıdır. Sistemlidir. Çamurlu yahut kuru, çok kuru. Bu bir karabasandır.”

Otomatik Portakal, 6 Ekim’de 2. Kadıköy Tiyatro Şenliği kapsamında izleyiciyle buluşacak.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Dönemin Algısını yıkan Güçlü Bir kadın, Artemisia Gentileschi

Bulunduğu dönemde kadının var olma mücadelesinin simgesi olan Artemisia Gentileschi,1593’de Roma da doğdu. Kadın olduğu için sanat okullarında eğitim alamayan...

Kapat