Oyuncu Mert Fırat, UNDP İyi Niyet Elçisi Seçildi!

Oyuncu Mert Fırat, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın iyi niyet elçisi seçildi.

İstanbul’da düzenlenen toplantıda konuşan Birleşmiş Milletler (BM) Türkiye Mukim Koordinatörü ve UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Irena Vojackova-Sollorano, oyuncu Mert Fırat’ın uzun zamandır Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile çalışmalar yürüttüğünü belirtti.


Törende, Mert Fırat’a iyi niyet elçisi sertifikasını takdim eden Irena Vojackova-Sollorano, 50 yıldan beri Türkiye’deki kalkınmaya destek verdiklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Mert Fırat da iki yıldan uzun bir süredir bizimle birlikte elinden geleni yapmakta. Dolayısıyla Mert Fırat’ı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın Türkiye’deki iyi niyet elçisi olarak seçmek bizim için zor olmadı. İyi niyet elçisi herhangi biri değil. Bu kişinin farklı olması lazım. Yani, sürdürülebilir kalkınma fikrine kendini adamış olması lazım.”

Mert Fırat, duyduğu memnuniyeti dile getirerek toplumsal cinsiyet eşitliği ve iklim değişikliği konularına odaklanacaklarını belirtti. Fırat, “Türkiye yaptığı olumlu çalışmalardan dolayı dünyada birçok yerde örnek olarak gösteriliyorken bizim konularımızdan biri de Suriyeliler olacak. Hem entegrasyon hem de birlikte yaşama kültürü konusu üzerine çalışacağız.” açıklamasında bulundu.

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
‘Herakles Lahdi’ 50 yıl sonra Anadolu’ya dönüyor!

Türkiye'den 50 yıl önce kaçırıldığı düşünülen ve İsviçre'de bulunan Roma dönemine ait, üzerinde 'Herakles'in 12 işi'nin tasvir edildiği lahit, Antalya'ya...

Kapat