Oyuncu Şevket Çoruh’un 22 Yıllık Birkimini Yatırdığı ‘Baba Sahne’ Açılıyor!

Başarılı oyuncu Şevket Çoruh’un 22 yıllık birikimini yatırdığı tiyatro ‘Baba Sahne’ bugün açılışını yapıyor.

Şevket Çoruh’un 27 Mart 2015 Dünya Tiyatro Günü’nde mülkünü satın aldığı ve tamamen kendi yatırımıyla Türk tiyatrosuna kazandırdığı ‘Baba Sahne’ bugün açılıyor. Daha önce de tiyatro sahnesi olarak kullanılan mekan, tapuda ‘tiyatro’ olarak kayıtlı olan tek yer. İlk kez 1967 yılında  tiyatro olarak kullanılan mekan, ilerleyen yıllarda atari salonu, oyun alanı gibi farklı amaçlarla da kullanılmış.

Oyuncunun büyük emeklerle düzenlediği ‘Baba Sahne’ 232 koltuk kapasiteli tiyatro salonunun yanı sıra iki fuaye alanı ve kafeterya bölümlerini de barındırıyor. ‘Baba Sahne’, 10 yıl önce hayata gözlerini yuman usta oyuncu Savaş Dinçel’in 75. doğum günü olan bugün yani 1 Nisan’da açılışını gerçekleştiriyor. Düzenlenen açılışta Savaş Dinçel’in doğum gününün sahnede kutlanması ve her yıl Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencileri tarafından verilen Savaş Dinçel Ödülleri’nin de sahiplerine dağıtılması planlanıyor.

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

1 Comment

  1. aturani

    01 Nisan 2017 at 23:51

    yerinide yazsanız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Bir Fotoğraf, Bütün Şarkı Sözlerine Bedeldir Bazen

Bir kişiye koşulsuzca  sığınmanın fotoğrafıdır bu.Anne karnında büyümeye muhtaç bir cenin gibi… Sonsuz bir veda öpücüğüdür içinde barındırdığı .Saklamaya gerek...

Kapat