Popüler Filmlerin Gotik Afişleri

Nicolas Delort; klasik film afişlerini daha karanlık bir biçimde değiştirerek yeniden üreten bir sanatçı. Her bir çalışması, sanatçının kendine has yorumlarına dayanıyor.

Klasik filmlerden Dracula ve Frankenstein’ı, gişe hitlerinden Jaws ve King Kong’u bu çalışmalar arasında görebiliyoruz.

Delort, her filmi detaylıca ve ona ilham veren sahneyi bulana kadar izleyip, hafızasında görsel kompozisyonlar yaratıp gördüğü sahnelerden kısaca betimlemeler not alarak zihninde oluşturuyor.

Sanatçının yaratıcı sürecinde bir sonraki adım ise zihnindekileri küçük soyutlamalar ve taslakları Photoshopa aktarıp uyarlamak. Ardından çalışmalarının ilk hallerinin çıktıları clayboarda taşınıyor.

Son dokunuşlarında ise pigment işaretleyici ve samur fırçayı bir arada kullanıyor. Binlerce çizgiyle zenginleştidiği çalışmalarına detaylar ekleyerek karakteristik bir biçim veriyor.

Bu kadar karmaşık ve uzun bir üretim sürecinin ardından sonuç elbette olağanüstü!

goth-8 goth-10 goth-1 goth-2 goth-3 goth-4 goth-5 goth-6

Kaynak=1

Nazlı Hatipoğlu

Işık Üniversitesi Psikoloji bölümünde eğitimine devam etmekte. Edebiyatın yanı sıra fotoğraf ve resimle de yakından ilgileniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Güney Kurt

İsmim Güney Kurt. Tarih mezunuyum. Dövmeciliğe 10 yıl önce başladım. Başlamadan önce sürekli izledim. Şimdiye dek yaptığım dövmeden çok, başkalarının...

Kapat