Queen’in Sinemaya Uyarlanacak Filminde Freddie Mercury’i Rami Malek Canlandıracak!

Efsane müzik grubu Queen’in sinemaya uyarlanacak Bohemian Rhapsody adlı  filminde Freddie Mercury’i Emmy ödüllü Rami Malek canlandıracak.

20th Century Fox ve New Regency’nin ortaklaşa gerçekleştireceği filmin senaristliğini Anthony McCarten üstlenirken, yönetmen koltuğunda ise X-Men filmleriyle tanıdığımız Bryan Singer oturacak.

Dram ve biyografi türündeki Bohemian Rhapsody filmi, efsane müzik grubu Queen’in yaşamına ışık tutacak. Yarım yüzyılı etkisi altında bırakan ve 1991 yılında hayata gözlerini kapayan Freddie Mercury’i filmde kimin canlandıracağı tartışmaları yapılırken,  Sacha Baron Cohen ve Ben Whishaw gibi isimler konuşuluyordu. Fakat düşünülen tüm isimlerin aksine Mercury’i canlandıracak aktör Emmy ödüllü Rami Malek seçildi.

Mr. Robot dizisiyle tanınan ve ‘En İyi Drama Başrolü’ ile Emmy kazanan Rami Malek’in, canlandıracağı Freddie Mercury karakteriyle oyunculuk kariyerindeki başarısını daha da arttıracağı düşünülüyor.

Freddie Mercury, Queen, Leadsänger, 1980 / Freddy, Pop, Rock, Musik, music, concert, Konzert, Auftritt, Personen

queen

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
VHS Kasetlerden Tünel Yapmak: Zilvinas Kempinas

“VHS (Vertical Helical Scan)” kasetleri hatırlıyor musunuz? Hani şu 1980 – 90’ların analog video kayıt ve oynatma ortamı olan kocaman...

Kapat