Realizmin Doruklarında Bir Heykel

graham-gerç-kapak

“Aşırı gerçekçilik” anlamına gelen hiperrealizm disiplinine yakın eserleri ile bilineni Avustralyalı sanatçı Patricia Piccinini, bu kez Ulaşım Kazaları Komisyonu’nun yol güvenliği kampanyası için sıkıcı kamu spotları yerine bizleri düşündüren bir heykel tasarladı.

graham-1

Piccinini’nin hiçbir detayını atlamadığı Graham, bir bilim-kurgu filminden çıkıp gelmiş gibi dursa da, trafik kazalarından zarar görmemek için nasıl bir bedene sahip olmak gerektiğini gösteriyor.

graham-2

Oldukça çirkin ve tuhaf görünen Graham, insanlara kurallarına uymanın kaçınılmazlığını, bilimsel verilere dayalı kurmaca bir anatomik yapıyla açıklıyor. Sanatçının mesajı; Graham’a benzeyemeyeceğimize göre kurallara uymak hayatta kalmak için tek yol.

graham-3

“Graham, çok fazla yağ dokusu bulunduran, nispeten düz bir yüze sahip ki bu da çarpışmadan kaynaklı enerjiyi emmesine imkan veriyor.”

graham-4

Örneğin ancak böyle bir kafa yapısına sahip olursak kaza sırasında yaşanan şiddetli sarsıntıdan boynumuz zarar görmeyecek. Elbette trafikte dikkatli olmak daha iyi bir seçenek.

 graham-5

Graham hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. http://www.meetgraham.com.au/view-graham

 

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Avrupa-kitasinin-en-sahane-on-parki-kapak-gorseli
Avrupa Kıtası’nın En Şahane 10 Parkı

Dünya nüfusunun büyük çoğunluğu artık şehirlerde yaşıyor. Şehir demek, yapılanma demek, sokaklar demek, caddeler demek, doğadan fazlasıyla kopmak demek. Ama...

Kapat